foto

Nathan Jones

  • nar. 21.8.1969 (49 let)
    Gold Coast, Queensland, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Obrovitý Australan jménem Nathan B. Jones je vycházející hvězdou akčních filmů, kde díky své gigantické postavě (měří neuvěřitelných 211 cm a jeho hmotnost se pohybuje kolem 170 kg!) obvykle ztvárňuje padouchy, kteří často měří své síly s hlavním hrdinou. Přestože na svoji první velkou roli stále ještě čeká, nepochybně má před sebou slibně se rozvíjející filmovou kariéru.

Nathan se původně věnoval celé řadě sportů, v nichž mohl uplatnit své rozměry. Závodně praktikoval kulturistiku, box, zápas a hrál ragby za tým Brisbane Norths. Odseděl si, ale také sedm let ve vězení s maximální ostrahou, kam byl poslán za osm ozbrojených bankovních loupeží. Po podmínečném propuštění na svobodu musel ještě odsloužit jeden rok veřejně prospěšných prací a rozhodl se změnit svůj život. Od poloviny 90. let se začal zúčastňovat nejrůznějších siláckých soutěží a nejen v Austrálii se stal uznávaným světovým šampionem.

Na filmovém plátně se poprvé objevil v r. 1996, kdy jeho monstrózní zjev využil Jackie Chan ve své akční komedii PRVNÍ RÁNA. O rok později vešel Nathan v Americe ve známost pravidelnou účastí v zápasech wrestlingu. Zde se sešel s takovými osobnostmi jako Hulk Hogan, "The Rock" nebo Bob Sapp. Od fanoušků získal přezdívku "Megaman" a učinil další krok k herecké kariéře.

V roce 2004 se mihnul v historickém velkofilmu se spoustou hollywoodských hvězd TRÓJA v režii Wolfganga Petersena jako bojovník Bovagrius, kterého Brad Pitt v úloze legendárního Achillea probodne mečem. Daleko větší příležitost, ale přišla vzápětí z Thajska. Populární herec a kaskadér Tony Jaa si jej vybral jako soupeře do své akční "pecky" s názvem TOM YUM GOONG. A jejich vzájemný souboj Davida a Goliáše je bezpochyby vrcholem filmu. Prakticky stejnou roli si následně zopakoval v úspěšném hongkongském snímku FEARLESS, kde se pro změnu utkal s jinou ikonou žánru - Jetem Li. Nedávno se objevil třeba také v pokračování francouzské fantasy komedie podle slavného komiksu ATERIX A OLYMPIJSKÉ HRY.

Do budoucna má tenhle chlapík jistě slušný potenciál a my se můžeme jen těšit na jeho další role.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace