foto

Nathan Jones

  • nar. 21.8.1969 (50 let)
    Gold Coast, Queensland, Austrálie

Biografie

Obrovitý Australan jménem Nathan B. Jones je vycházející hvězdou akčních filmů, kde díky své gigantické postavě (měří neuvěřitelných 211 cm a jeho hmotnost se pohybuje kolem 170 kg!) obvykle ztvárňuje padouchy, kteří často měří své síly s hlavním hrdinou. Přestože na svoji první velkou roli stále ještě čeká, nepochybně má před sebou slibně se rozvíjející filmovou kariéru.

Nathan se původně věnoval celé řadě sportů, v nichž mohl uplatnit své rozměry. Závodně praktikoval kulturistiku, box, zápas a hrál ragby za tým Brisbane Norths. Odseděl si, ale také sedm let ve vězení s maximální ostrahou, kam byl poslán za osm ozbrojených bankovních loupeží. Po podmínečném propuštění na svobodu musel ještě odsloužit jeden rok veřejně prospěšných prací a rozhodl se změnit svůj život. Od poloviny 90. let se začal zúčastňovat nejrůznějších siláckých soutěží a nejen v Austrálii se stal uznávaným světovým šampionem.

Na filmovém plátně se poprvé objevil v r. 1996, kdy jeho monstrózní zjev využil Jackie Chan ve své akční komedii PRVNÍ RÁNA. O rok později vešel Nathan v Americe ve známost pravidelnou účastí v zápasech wrestlingu. Zde se sešel s takovými osobnostmi jako Hulk Hogan, "The Rock" nebo Bob Sapp. Od fanoušků získal přezdívku "Megaman" a učinil další krok k herecké kariéře.

V roce 2004 se mihnul v historickém velkofilmu se spoustou hollywoodských hvězd TRÓJA v režii Wolfganga Petersena jako bojovník Bovagrius, kterého Brad Pitt v úloze legendárního Achillea probodne mečem. Daleko větší příležitost, ale přišla vzápětí z Thajska. Populární herec a kaskadér Tony Jaa si jej vybral jako soupeře do své akční "pecky" s názvem TOM YUM GOONG. A jejich vzájemný souboj Davida a Goliáše je bezpochyby vrcholem filmu. Prakticky stejnou roli si následně zopakoval v úspěšném hongkongském snímku FEARLESS, kde se pro změnu utkal s jinou ikonou žánru - Jetem Li. Nedávno se objevil třeba také v pokračování francouzské fantasy komedie podle slavného komiksu ATERIX A OLYMPIJSKÉ HRY.

Do budoucna má tenhle chlapík jistě slušný potenciál a my se můžeme jen těšit na jeho další role.

Lukáš "Vojcl" Vojáček

Host

TV pořady

2004 WWE Royal Rumble (TV pořad)
2003 WrestleMania XIX (TV pořad)
2002 WWE Velocity (TV pořad)
1999 WWE SmackDown LIVE! (TV pořad)