foto

Tyler Young

  • nar. 17.12.1990 (28 let)
    Chicago, Illinois, USA

Biografie

Tyler Matthew Young vyrůstal na okraji Chicaga, odkud se v roce 2015 přestěhoval do L.A., neboť to považoval za „nutné zlo pro další kariérní růst.“

I přes svou lásku k divadlu nezapomněl na zadní vrátka a kromě oboru Improvizované divadlo vystudoval navíc ještě Marketing a vztahy s veřejností, obojí na DePaul University. Nějakou dobu také vystupoval v The Second City, chicagském komediálním stand-up divadle, které odstartovalo kariéru Billa Murrayho, Tiny Fey, Steva Carella a mnoha dalších.

Svůj herecký debut si Tyler odbyl v teen seriálu The Avatars. Seriál se dočkal dvou řad a Tyler se objevil celkem v devětačtyřiceti epizodách. Následovaly jednorázové roličky v seriálech Chicago Fire, Code Black a Empire a tři krátkometrážní snímky The Last Hour, The Ballad of Ronnie and Clive a Small Arms.

Zlom přišel s rokem 2015, kdy se přestěhoval do L.A. a téměř okamžitě získal hlavní roli v seriálu Eyewitness. Ač měl seriál spíše kladná hodnocení, díky slabému ratingu se druhé řady už bohužel nedočkal. Tyler se také objevil v seriálu When We Rise, seriálu s homosexuální tématikou a koprodukčním hororu Polaroid.

Tereza "Allien.9" Kašpárková

Herecká filmografie

Filmy

2019 Polaroid
The Mystery of Casa Matusita

TV seriály

2017 When We Rise (TV seriál)
Part I (E01)
Code Black (TV seriál)
Unfinished Business (S02E13)
2016 Eyewitness (TV seriál)
Mother's Day (E10)
Savior Unknown (E09)
The Larsons' Dog (E08)
další epizody (10)
2015 Empire (TV seriál)
Die But Once (S01E11)
2014 Chicago Fire (TV seriál)
Arrest in Transit (S03E09)
2013 The Avatars (TV seriál)