foto

Zuska Velichová

Biografie

Vystudovala herectví na JAMU a na škole Escuela Superior De Arte ve Španělsku. Miluje cestování, poznávání kultur, osobní rozvoj, studium cizích jazyků, argentinské maté. V jejích šesti letech viděla film Zachraňte Willyho, který způsobil její rozhodnutí, že se chce stát herečkou. Od té doby se začala věnovat této myšlence a navštěvovala dramatické kroužky, postupně začala hrát v divadle v Karlových Varech, kam dojížděla z Krásného Údolí, z vísky, ve které v té době bydlela.

Když jí bylo čtrnáct let, přestěhovala se spolu s jejími rodiči do Plzně, kde ještě téhož roku začala hrát v Divadle Pluto a o pár let později hostovala také v Divadle Josefa Kajetána Tyla. V průběhu studií na vysoké škole se zúčastnila mezinárodních workshopů: Grotowski technique, Meisner technique, Grigorij Lifanov (moskevská škola VGIK).

Hostovala v divadle Husa na provázku v projektu Gottland. Hereckou školu absolvovala představením Černé zvíře smutek (bohyně Dionýsa). Další představení: Miláčkové, Lidumor, Café Umberto, Tři sestry, Opereta a další. Ve Španělsku hrála v představeních: Bye Bye Birdie (role Rosie), Spanish Rose (role Spanish Rose), Rags (role Bella) a jiných. S představeními zavítala na festivaly do Beogradu, Warszawy, Lódźe, Madridu a dalších měst. Do povědomí diváků se dostala díky hraní v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárnila zdravotní sestřičku Moniku Moravcovou.

Bio Art Production

Herecká filmografie

Filmy

2020 Casting na lásku
Zakleté pírko
2013 Čtvrté jaro (studentský film)
2012 Jdi dál

TV seriály

2018 Rodinné vztahy (TV seriál)
Polda (TV seriál)
Jed v srdci (S03E06)
2017 Modrý kód (TV seriál)
Cenné věci (S02E23)
Konec dobrý, všechno dobré (S02E16)
2015 Al Frenga (TV seriál)
Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)
Sestra Katastrofa (S11E11)
Arsenál krásy (S11E10)
Hon na lišku (S11E09)
další epizody (5)
2008 Černá sanitka (TV seriál)

Dokumentární

2011 Kamenný příběh