Reklama

Reklama

Ján Bavala

nar. 17.10.1989 (31 let)
Rimavská Sobota, Československo

Biografie

Ján Bavala je divadelní, televizní, filmový a dabingový herec. Činoherní herectví studoval nejprve na Akademii umění v Banské Bystrici (mezi jeho pedagogy patřili například Jana Oľhová nebo Jan Přeučil). Během studií působil v dabingu Slovenské televize, v rozhlase namlouval pohádky pro děti a rozhlasové hry; hostoval v profesionálních divadlech i na zájezdových scénách.

Od roku 2012 žije v Praze, kde absolvoval nejprve stáž v Divadle Na zábradlí (sezóna 2012–2013) a magisterské studium zakončil studijním pobytem na Katedře pantomimy a nonverbálního divadla na HAMU (2014). Studium zakončil autorskou hrou Pochmurná hra (věnovaná životu a soukromé korspondenci básníka a dramatika F. G. Lorcy) v Komorní činohře v Praze a postavou Peera Gynta dle stejnojmenné hry Henrika Ibsena. 

Ztvárnil vedlejší role v několika německých filmových koprodukcích, např. Nahý mezi vlkyDie Himmelsleiter či Reformace. V roce 2015 ztvárnil postavu Sysla v seriálu HBO Pustina v režii Ivana Zachariáše a Alice Nellis. Na podzim 2017 začal natáčet kriminální minisérii Rédl v produkci České televize a v režii Jana Hřebejka.

Mluví a také natáčí v několika jazycích (česky, slovensky, německy, anglicky). Divákům je známý spíše jeho hlas – z dabingu, ale také z internetových a televizních reklam (jak českých, tak slovenských) a z rádií, kde působil jako redaktor, zprávař a později moderátor (v letech 2014–2017 skupina rádií Radio United Services).

Herec

Ovládací panel

Reklama

Reklama