foto

Milada Zázvorková

  • nar. 5.2.1893
    Praha, Rakousko-Uhersko
  • zem. neznámo kdy a kde
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herečka Milada Zázvorková, někdejší členka Národního divadla, po sobě ve filmu zanechala pouze jednu drobnou roli, ale ani v divadle nebyla bohužel moc využívaná. Narodila se do rodiny Františka Zázvorky (1847–1906) a jeho druhé ženy Josefy roz. Růžičkové (nar. 1856). Do rodiny patřilo ještě deset sourozenců. Milada však neměla nic společného s jmenovkyní herečkou Stellou Zázvorkovou.

Začínala v roce 1913 v pražském Německém divadle v jeho baletním souboru, pak přešla do Národního divadla v Praze, kde taktéž působila jako tanečnice. Odtančila sice za cca 7 sezon přes 30 rolí, ale tančila malé role, výjimečně středně velké. V roce 1920 pak zkusila štěstí v činohře Národního divadla, ale i tady byla představitelkou epizodních rolí.
 
V roce 1924 pak na hereckou kariéru rezignovala a v Národním divadle působila do roku 1927 v jeho administrativě. Ve filmu si zahrála v roce 1919, kdy ve filmu Stavitel chrámu hrála, jak bylo jejím zvykem, epizodku pážete.

Z osobního života je známo, že v roce 1918 se v Praze provdala za Emila Jasenského (nar. 1893). Další informace po roce 1927, kdy opustila Národní divadlo, nejsou známé, a tak dnes nevíme kdy a kde zemřela.

JA.RO.KO.

Herecká filmografie

Filmy

1919 Stavitel chrámu

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace