Reklama

Reklama

Jarmila Novotná

Jarmila Novotná

nar. 23.09.1907
Praha, Čechy, Rakousko-Uhersko

zem. 09.02.1994 (86 let)
New York City, New York, USA

Biografie (2)

Jarmila Novotná pocházela z rodiny majitele módního salónu a již od dětství projevovala značně pěvecké nadání. Zpěvu se také věnovala, kromě toho hrála na klavír a hrála ochotnické divadlo. Rodiče ji v jejích záměrech podporovali a také v ní pěstovali vlastenectví, které Novotná projevovala až do smrti, přestože se po většinu života zdržovala mimo rodnou vlast. Studovala dívčí školu, v menších úlohách se objevila na scéně Vinohradského divadla. Absolvovala několik… (více)

Zajímavosti (26)

České pěvkyně v Americe (2001)

  • Komponovaný večer Čeští muzikanti v Americe představil úspěchy skladatelů, instrumentalistů a zpěváků především v USA. Kromě již natočených dokumentů Dvořák a Amerika a novince Návrat Karla Husy představili v dokumentu České pěvkyně v Americe úspěchy E. Destinnové, J. Novotné, L. Dvořákové. (NinadeL)

Haló, hudba (1999)

  • V 76. díle zpívá Jarmila Novotná směs lidové a vážné hudby - Lásko, Bože, Lásko, Smetanovu Prodanou nevěstu, Rusalku, Fibichův Poem, Teče voda, teče, Zdálo se mi, má panenko, Kálmánovu Čardášovou princeznu, Lehárovu Frasquitu a Hajej můj andílku. (NinadeL)

Galerie (45)

Reklama

Host

Herec

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama