Reklama

Reklama

Joel Coen

Joel Coen

nar. 29.11.1954 (66 let)
Minneapolis, Minnesota, USA

Biografie (2)

Joel vyrůstal s bratrem Ethanem v St. Luis. Otec Edward a matka Rena byli profesoři místních vysokých škol. Otec v oblasti ekonomiky, matka v oblasti historie. Joel a Ethan spolu začali dělat "Super 8" filmy už jako děti v Minneapolis.Joel navštěvoval New York University Film School, zatímco Ethan studoval filozofii na Princeton University. Po absolvování začal Joel Coen svojí kariéru scénáristy na několika nízkorozpočtových hororech jako např. The Evil Dead Saima… (více)

Videa (5)

Z natáčení 1 - Joel Coen, Josh Brolin, George Clooney, Roger Deakins, Ethan Coen, Channing Tatum

Zajímavosti (19)

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

  • Frances McDormand (Mildred) váhala, jestli roli přijmout, ale nakonec ji přesvědčil její manžel Joel Coen. „V době, kdy mi byla role nabídnuta, mi bylo 58 let ... byla jsem znepokojena, protože ženy z těchto socioekonomických vrstev nečekaly na první dítě až jim bude 38 let. Nějakou dobu jsme o tom debatovali a nakonec mi můj manžel řekl: Prostě zmlkni a udělej to.“ (willy1)

Zakladatel (2016)

  • O režírovanie filmu mali veľký záujem aj bratia Joel a Ethan Coenovci, ktorým sa moc páčil scenár. Práca na filme sa im ale skrížila s prácou na inom spoločnom projekte, Ave, Caesar! (2016). (MikaelSVK)

Galerie (40)

Reklama

Scenárista

Režisér

Producent

Střihač

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(3 693)

Reklama

Reklama