foto

Beata Greneche

  • nar. 12.12.1974 (44 let)
    Revúca, Slovensko, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Slovenská herečka, narodila se v Revúci, střední školu (gymnázium) už ale vystudovala v Bratislavě. Během základní a střední absolvovala také divadelní školu LUDUS. Po ukončení gymnázia nastoupila na VŠMÚ, obor herectví. Po studiích si jí na jednom divadelním festivalu všiml ředitel prestižní francouzské herecké školy. Přijala jeho nabídku dalšího vzdělávání a na několik let se odstěhovala do Francie. Během pobytu v Paříži, která se zároveň stala jejím druhým domovem, absolvovala i další hereckou školu - École Florent.

Během studia i po jeho ukončení účinkovala v mnoha divadelních hrách: Smrt obchodního cestujícího, Caligula (SND), Macbeth (Reduta), Večer tříkrálový (absolventské představení), Život člověka (LUDUS), La scuola (Divadlo Astorka), během působení v Paříži v divadle Mandapha v představeních: Une place lucrative (Výnosné místo) a En pleine mer (Ztroskotanci).

Kromě menších filmových rolí, které ztvárnila ať už ve slovenských, nebo ve francouzských filmech, se u nás zviditelnila hlavně jako představitelka jedné z hlavních ženských postav ve filmu Juraje Jakubiska Post Coitum. Potom si ještě zahrála v kontroverzním filmu Marcela Bystroně Po hlavě do prdele a nejnověji ztvárnila - opět v režii Juraje Jakubiska - postavu Ilony v historickém velkofilmu Bathory.

Nějakou dobu pracovala také jako moderátorka v rádiu a televizi, působila i v dabingu. V současnosti žije a pracuje střídavě v Praze a v Paříži.

Zdroj: presskit k filmu Bathory

Herecká filmografie

Filmy

2016 Pohádky pro Emu
2008 Bathory
2006 Po hlavě... do prdele
2004 Post Coitum

TV seriály

2012 Zázraky života (TV seriál)
Dárce (S02E14)

Dokumentární

2004 Pre coitum filmu: Post Coitum (TV film)

TV pořady

2011 Barrandovský videostop (TV pořad)
2007 Takí sme boli (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace