Reklama

Reklama

Blake Edwards

Blake Edwards

nar. 26.07.1922
Tulsa, Oklahoma, USA

zem. 15.12.2010 (88 let)
Santa Monica, California, USA

Biografie (1)

Známý americký režisér a scénárista Blake Edwards (narozený jako William Blake Crump) je dodnes pro většinu diváků spojen hlavně s komediální sérií Růžového Pantera. Jeho filmografie však obsahuje mnohem více snímků než jen ty, v nichž vystupuje natvrdlý inspektor Clouseau. A i když bychom většinu z nich zařadili do kategorie filmů, které na rtech diváků vyvolávají úsměv, můžeme směle říct, že tento režisér několikrát zakotvil i ve vodách jiného žánru.Sotva Edwards… (více)

Zajímavosti (10)

Schůzka naslepo (1987)

  • Komik Andrew "Dice" Clay si mal vo filme zahrať menšiu postavu. On však ponuku odmietol a rovnako aj následné dve, aj napriek tomu, že sa postupne dvíhala čiastka, za ktorú mal účinkovať. V tom čase sa pokladalo za nemysliteľné odmietnuť ponuku režiséra Blaka Edwardsa, rovnalo sa to pochovaniu hereckej kariéry. Jemu to však nijako neublížilo. (beso74)

V žáru velkoměsta (1984)

  • Film měl původně režírovat Blake Edwards. Od filmu se ale distancoval a na plakátu byl uveden jen jako autor scénáře pod pseudonymem Sam O. Brown. Jedním z mnoha důvodů, který vedl k jeho odstoupení, byla skutečnost, že chtěl do role Murphyho sekretářky Addy obsadit svou ženu. (ClintEastwood)

Galerie (7)

Reklama

Režisér

Scenárista

Producent

Herec

Host

Tvůrce

TV seriály
1960

Dante

1959

Mr. Lucky

1958

Peter Gunn

Ovládací panel

Fanklub

(51)

Reklama

Reklama