foto

Ema Karlová

  • nar. 1919
    Plzeň, Československo

Biografie

Ema Karlová se narodila v Plzni, ale bohužel není známo přesné datum ani do jaké rodiny se narodila. Víme, že před válkou začínala v různých divadlech (divadlo Járy Kohouta) jako tanečnice. Po válce po roce 1945 tančila v Národním divadle v Praze, ale bohužel jen menší úlohy.

V roce 1944 se provdala za známého herce Miroslava Homolu, se kterým měla dceru, později herečku, Danu Homolovou. Ema (Emilie) Karlová tak jeden čas byla i tchýní herce Václava Vydry, jelikož ten byl manželem Dany Homolové.

Do českého filmu přispěla Ema Karlová spíš než herectvím svou profesí, ve třech filmech – Veselá Bída (1939), Nevinná (1939) a Vy neznáte Alberta (1940) předvedla něco ze svého tanečního umění. Paradoxně ve svém posledním filmu Dceruška k pohledání (1940) si zahrála švadlenku Jarču. Jinou roli ve filmu již zřejmě nikdy nesehrála.

Další informace ze života tanečnice Emy Karlové, po roce 1955, kdy opustila Národní divadlo, již nejsou známy. Podle několika zdrojů měla zemřít začátkem 80. let 20. století.

JA.RO.KO.

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky