Reklama

Reklama

John Guillermin

John Guillermin

nar. 11.11.1925
Londýn, Anglie, Velká Británie

zem. 28.09.2015 (89 let)
Topanga, Los Angeles, California, USA

Biografie (1)

"Měli jsme štěstí, mrtvých není ani dvě stě. Ale přijde den a taková past zabije tisíce lidí. A my budeme polykat kouř a vynášet mrtvé, dokud se nás nezeptáte, jak stavět." film SKLENĚNÉ PEKLO (1974)    Londýnský rodák John Guillermin se řadí mezi nejrespektovanější režiséry vysokorozpočtových katastrofických a válečných filmů druhé poloviny dvacátého století. Nepřehlédnutelný chlapík s dýmkou, který vyžadoval od všech zainteresovaných stran maximální… (více)

Zajímavosti (3)

King Kong žije (1986)

King Kong žije (1986)

  • Režisér John Guillermin byl během natáčení v depresích po ztrátě syna Michaela ,a tak byla výroba dosti problematická – režisér libovolně opouštěl natáčení, hádal se a po jedné ostřejší výměně názorů zmizel na několik dní. Snímek nakonec musel dokončit dokumentarista Charles McCracken. (fiLLthe3DD)

Skleněné peklo (1974)

  • Prakticky ihned po vydání zaplatili Warner Bros. 390 tisíc amerických dolarů za autorská práva ke knize „Věž“ od Richarda Martina Sterna. Osm týdnů poté vysázeli 20th Century Fox o deset tisíc více za knihu „Skleněné peklo“ dua Thomas N. Scortia a Frank M. Robinson. Avšak točit dva podobné a velmi nákladné filmy by bylo krátkozraké, proto došlo k události ve světě filmu nepříliš obvyklé – oba giganti se dohodli na spolupráci. Režii převzal John Guillermin a Irwin Allen, který měl být režisérem druhého filmu, nakonec plnil roli producenta a režiséra akčních scén. (Epistemolog)

Galerie (1)

Reklama

Režisér

Scenárista

Producent

Ovládací panel

Reklama

Reklama