foto

Jiří Kvasnička

  • nar. 14.12.1949 (68 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jiří Kvasnička vystudoval herectví na DAMU (1972), poté hrál v Krajském divadle v Kolíně (1972-1981), ve Státním divadle v Brně (1981-1982), poté přešel do Prahy, kde byl členem hereckého souboru Divadla S. K. Neumanna (později Divadla pod Palmovkou, od r. 1982). Již v kolínském divadle vynikl v několika hrách, v roce 1977 obdržel cenu Literárního fondu za titulní postavu Pometa ve hře Lišák Pomet, v roce 1980 byl pak oceněn za roli Truffaldina ve slavné Goldoniho komedii Sluha dvou pánů. Jiří Kvasnička byl též členem Herecké asociace a Odborového svazu divadelníků.

Mimopražské divadelní angažmá vedlo k tomu, že jeho filmografie není příliš početná; poprvé se objevil v televizním seriálu TŘICET PŘÍPADŮ MAJORA ZEMANA (1975), poté jsme jej mohli vidět v několika průměrných komediích, naposledy se před televizní kamerou objevil v inscenaci HLEDÁÍ V BÍLÉM OBDÉLNÍKU (1991). Více se Kvasnička prosadil v dabingu, a to i jako režisér, působí také v rozhlase.

Jiří Kvasnička je ženatý a s manželkou Danou, rozenou Vrbíkovou, má tři děti.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace