foto

Germaine Aussey

  • nar. 18.12.1909
    Paříž, Francie
  • zem. 15.3.1979 (69 let)
    Ženeva, Švýcarsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Francouzská herečka Germaine Aussey se narodila v Paříži a pocházela z prostých poměrů, její otec byl původem Švýcar a skutečné příjmení rodiny bylo Agassiz. Germaine se koncem dvacátých let začala živit jako modelka v proslulé firmě Hermès a na předváděcích molech si ji vyhlédl režisér Edmond T. Gréville pro film VLAK SEBEVRAHŮ (Le train des suicidés, 1931). Po tomto slibném debutu pak hrála manželku jednoho z hlavních hrdinů v přelomovém díle René Claira AŤ ŽIJE SVOBODA (À nous la liberte, 1931).

Během třicátých let pak Germaine Aussey hrála ve více než dvaceti filmech, ústřední pár vytvořila například s Georgesem Rigaudem v titulech JEHO CÍSAŘSKÁ VÝSOST (Son altesse impériale, 1933), KRÁSNÝ SVĚT (Le joli monde, 1935) nebo VE SPÁRECH NÁHODY (La griffe du hasard, 1937), znovu také točila s Edmondem T. Grévillem a zúčastnila se i několika mezinárodních projektů. V Duvivierově GOLEMOVI (1936) natáčeném v Praze hrála císařovu favoritku hraběnku Stradovou. Historický kostým oblékla i v Guitryho slavném filmu PERLY Z KORUNY (Les perles de la couronne, 1937). Naposledy pracovala Germaine Aussey pro italskou kinematografii a na začátku druhé světové války hrála například v historickém filmu ÚTĚK Z ANDĚLSKÉHO HRADU (Oltre l′amore, 1940). Poslední položkou v její filmografii je italský film IDYLA V BUDAPEŠTI (Idillio a Budapest, 1941), kde hrála hlavní roli s Osvaldem Valentim.

Koncem třicátých let se Germaine Aussey v Paříži seznámila s Johnem Ringlingem Northem (1903-1985), majitelem proslulého amerického cirkusu, který tehdy vystupoval v Evropě. V roce 1939 se za Northa provdala a po ukončení herecké kariéry s ním odcestovala do Spojených států. Rozvedli se v roce 1943, ale zůstali přáteli. V Americe Germaine Aussey zůstala a v roce 1945 se jejím druhým manželem stal burzovní makléř Louis Walker, s nímž měla dvě dcery. Když později ovdověla, vrátila se v roce 1960 do Evropy a žila v ústraní ve Švýcarsku. Germaine Aussey zahynula při autonehodě v Ženevě 15. března 1979 ve věku 69 let.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace