foto

Richard Glatzer

  • nar. 28.1.1952
    Queens, New York City, New York, USA
  • zem. 10.3.2015 (63 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Richard Glatzer se narodil ve Flushing v Queens. Vyrůstal ve Westbury na Long Islandu a v Livingstonu v New Jersey. Získal bakalářský titul v Ann Arboru v Michiganu a titul PhD z angličtiny na University of Virginia. 

Do filmového světa vstoupil v polovině roku 1980, kdy pracoval pod vedením Jaye a Lewise Allenovi. Podílel se na televizních pořadech, jako je Divorce Court, The Osbournes a Příští americká top modelka. První nezávislý film, který natočil byl Grief (1993). Film měl premiéru v San Francisku na Frameline festivalu, kde získal Cenu diváků za nejlepší snímek. Na festivalu v Torontu  byl film kritiky posuzován jako jeden z vrcholů festivalu.

V září 2013 se Richard Glatzer oženil s režisérem Washem Westmorelandem. Společně natočili film Still Alice v hlavní roli s Julianne Moore, Alecem Baldwinem a Kristen Stewart. Film měl premiéru v Torontu 2014 a byl považován za velké překvapení festivalu. Jedná se o jejich, zatím nejúspěšnější film. 

Richard Glatzer trpí chorobou ALS (Amyotrofická laterální skleróza), kvůli které nemůže mluvit. Komunikuje pomocí aplikace IPad, která převádí text na řeč.

Tereza "Streeper" Filounková

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie