foto

Christian Coulson

  • nar. 3.10.1978 (39 let)
    Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tento britský herec ještě před svými prvními hereckými krůčky navštěvoval školu ve Westminsteru, a to za pomoci akademického stipendia, které získal. V letech 1990-1997 byl členem Národního mládežnického hudebního divadla (National Youth Music Theatre). Christian Coulson vystudoval také Cambridgeskou univerzitu, na které odpromoval v roce 2000. Během studií na univerzitě udělal první divadelní herecké krůčky. Byl konferenciérem v jednom z britských kabaretů, zahrál si hlavní roli v divadelní hře The Resistible Rise of Arturo Ui a objevil se v divadelním představení The Maids. A právě snad díky těmto prvním jevištním krokům na začátku své profesionální herecké kariéry získal vynikající výchozí pozici a stal se zajímavým objevem pro film a televizi. Christian Coulson je však také autorem libreta pro rockový muzikál s názvem „The Fallen,“ který byl nastudován na „Bedfordské moderní škole“ (Bedford Modern School) v roce 1998.

Zlomový je pro tohoto sympatického Brita rok 2001, kdy se poprvé objevuje před kamerou. Ještě se sice jedná jen o televizní produkci, ale Christian Coulson o sobě dává vědět. První zkušenosti před kamerou sbírá v televizních seriálech, z nichž u nás je známa snad jen SÁGA RODU FORSYTŮ. Na plátnech kin se objevuje poprvé v roce 2002 díky menší roli ve filmu ČTYŘI PÍRKA – ZKOUŠKA CTI. Poté následuje trochu větší role v kritikou velmi ceněném filmu HODINY, který se záhy stal filmem oscarovým. Velký přelom pro tohoto herce a zlom v jeho kariéře nastává v témže roce. Tehdy se objevuje ve druhém dílu velkolepé filmové série o čarodějnickém učni. HARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA, to je snímek, v němž si zahrál roli Toma Rojvola Radlla, neboli mladého Lorda Voldemorta. Zde ho registrují diváci po celém světě a Coulson si získává mnoho obdivovatelek a fanynek. Za zmínku určitě stojí, že tuto roli získal v době, kdy mu bylo 23 let, ač jeho postavě bylo nějakých 17 let.

Překvapivě ho však tato role nekatapultovala do větších filmových projektů a rolí, ale po Harrym Potterovi se Christian Coulson vrací k televizní produkci. V roce 2003 se objevuje v televizním filmu HORNBLOWER III – VĚRNOST, mihne se v jednom z dílů televizního seriálu LITTLE BRITAIN, a je k vidění také v televizní minisérii KAREL II. – MOC A VÁŠEŇ. V roce 2005 se objevuje v dalším britském televizním filmu. Jedná se o film ze série o případech slečny Maplové s názvem OHLÁŠENÁ VRAŽDA. V témže roce je ještě k vidění v další televizní minisérii BEETHOVEN a v krátkém desetiminutovém snímku TAKE ME BACK. V roce 2006 se objevuje v jednom z dílů televizního seriálu BRIEF ENCOUNTERS a v roce 2007 je k vidění v dalším krátkém desetiminutovém filmu LAST NIGHT.

Žádné další snímky zatím tento herec ohlášeny nemá a vypadá to, že ač si zahrál v jednom z komerčně nejúspěšnějších snímků všech dob, v jeho kariéře žádný významný posun nenastal a patrně ani nenastane. Mnoho jeho příznivců se však domnívalo, že to se změní se šestým filmem o čaroději Harrym Potterovi, kde se na scénu vrací mladý Lord Voldemort v dobách, kdy studoval v Bradavicích. Avšak tato role je již obsazena jiným nadějným mladým britským hercem a tak je již nyní téměř jisté, že comeback Christiana Coulsona do série o Harrym Potterovi se nekoná. A tak nezbývá než doufat, že jeho talent jen tak nezapadne a my o něm ještě uslyšíme.

Jiří "freddy" Svoboda

Herecká filmografie

Filmy

2015 Peter and John
2014 Leaving Circadia
Ta zvláštní láska
2013 Zmizení Eleanor Rigbyové: On
2012 Gayby
I Am Nasrine
2003 Hornblower III - Věrnost (TV film)
2002 Čtyři pírka: Zkouška cti
Harry Potter a Tajemná komnata
Hodiny

TV seriály

2016 Mozart in the Jungle (TV seriál)
La Fiamma (S03E01)
2013 Sestřička Jackie (TV seriál)
Ztracená děvčata (S05E04)
2009 Wiener & Wiener (TV seriál)
2007 Super drbna (TV seriál)
2005 Beethoven (TV seriál)
Brief Encounters (TV seriál)
Slečna Marplová (TV seriál)
Ohlášená vražda (S01E04)
2003 Karel II. - Moc a vášeň (TV seriál)
Malá Velká Británie (TV seriál)
2002 Sága rodu Forsytů (TV seriál)
2001 Love in a Cold Climate (TV seriál)
Weirdsister College (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace