foto

Chandra Wilson

  • nar. 29.8.1969 (47 let)
    Houston, Texas, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tato usměvavá rodačka z Houstonu se narodila 29. srpna roku 1969. Už v pěti letech stála na prknech, které znamenají svět. Konkrétně hrála v Theatre Under Stars kde si zahrála ve více než deseti hudebních představeních. Poté začala navštěvovat Houstonskou střední školu výtvarného umění. Když dodělala střední, vydala se do New Yorku na Tisch School Arts University.

Její první důležitá televizní role byla v seriálu COSBY SHOW a pak následovalo hostování v dalších a dalších seriálech (PRÁVO A POŘÁDEK, SEX VE MĚSTĚ, RODINA SOPRÁNŮ a ZÁKON A POŘÁDEK). Na plátna kin si ovšem musela počkat až do roku 1993, kde si po boku Toma Hankse zahrála v dojemném filmu PHILADELPHIA.

Největší pozornost na sebe strhla rolí Dr. Mirandy Baileyové v seriálu CHIRURGOVÉ. „Nacistka“ - jak ji přezdívají její svěřenci stážisti - jí vynesla nominaci na Emmy a vítězství prestižní ceny Image Awards. Rozumná, vtipná Miranda, která setře každého kdo se na ní jen podívá, je u diváků velmi oblíbená.

A jaká je Chandra v osobním životě? Je šťastně vdaná a za svůj život stačila zplodit tři potomky, dvě dcery (Serena a Joy) a také synka, který se jí narodil v roce 2005 (Michael). Je fanatickou divačkou seriálů All My Children a General Hospital. V jednom rozhovoru přiznala, že měří jen pět stop a lidé ji tím pádem nemohou na ulici rozpoznat. Chandra Wilson je také velmi dobrá zpěvačka, poslechnout si ji můžete v některých newyorských představeních.

Mahalik

Herecká filmografie

Režijní filmografie

TV seriály

2005 Chirurgové (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace