foto

Petr Kotlár

 • nar. Český Krumlov, Česko

Zajímavosti o tvůrci (9)

 • Nabarvené ptáče (2019)

  - Hlavní postavu Josky (Petr Kotlár) namluvil Matěj Havelka. (mihav)

 • Nabarvené ptáče (2019)

  - „Trošku jsem se bála, co s Péťou udělá třeba pohled na to, jak jeden chlap vydloubne oči druhému lžící. On je i takhle strašně živej, zlobivej, a tak mě napadalo, jestli to nerozhodí jeho psychiku. Dopředu jsem mu vysvětlovala, že všechno budou jen triky, a Péťa mě uklidňoval: Já vím, babi,“ svěřila se magazínu Reportér Petrova babička. [Zdroj: Extralife.cz] (Duoscop)

 • Nabarvené ptáče (2019)

  - Samotné natáčení nebylo pro Petra procházkou růžovým sadem. „Byl nerudný, chtěl venku běhat za míčem a ne točit. Měsíce, které Petr natáčel, bylo peklo pro něj i pro zbytek rodiny. Vůbec nechtěl vstávat, řekl, že točit nebude, že se na to vybodne. Taky to napsal režisérovi, že chce končit,“ vyprávěl dědeček Milan Kotlár. [Zdroj: Extralife.cz] (Duoscop)

 • Nabarvené ptáče (2019)

  - „V roce 2015 jsem čirou náhodou cosi moderoval na místním atletickém stadionu v Krumlově, když tu se na kraji hlediště najednou objevil Péťa. Vůbec jsem nevěděl, kdo to je, protože on na mě křičel zpoza pásky: Strejdo, strejdo! Já na něj tak koukám a říkám: Ty jsi Péťa Kotlár? Vzal jsem si ho k sobě, mluvil s ním a pozoroval ho, jak se hýbe, jakou má řeč těla, jak je živý. A čistě intuitivně jsem si uvědomil, že jsem našel svého dětského herce! I bez castingu jsem na něj vsadil. Na kamerových zkouškách se potvrdilo, že jsem ho odhadl přesně.“ prohlásil Václav Marhoul. [Zdroj: Extralife.cz] (Duoscop)

 • Nabarvené ptáče (2019)

  - Děj filmu se točil chronologicky: „I když to není obvyklé, důvod je jasný. Hlavní roli hraje malé dítě a jen takhle dokáže sledovat vývoj příběhu i svojí postavy. Pomáhá to psychologii filmu a navíc Péťa se opravdu během natáčení vyvíjel a měnil,“ komentoval režisér filmu Václav Marhoul. [Zdroj: Extralife.cz] (Duoscop)

 • Nabarvené ptáče (2019)

  - Hlavní roli ve filmu měl původně hrát bratr Petra Kotlára Michal. Než ale režisér sehnal na film peníze, Michal příliš vyrostl. Petra však natáčení filmu příliš nebavilo. Jeho stále stejný výraz je nyní pokládán za „otupělost postavy z prožitého utrpení“. (klukluka)

 • Nabarvené ptáče (2019)

  - Hlavnímu dětskému hrdinovi Petrovi Kotlárovi výsledný film režisér Václav Marhoul nechtěl pustil, ovšem rodiče Petra měli jiné přání. Obavy, zda na něm film nezanechá následky, se však nepotvrdily, Petr Kotlár při projekci prý vyrušoval a všem okolo průběžně vykládal, jak se film natáčel. (ZHODNOTITEL)

 • Nabarvené ptáče (2019)

  - Protože se jedná o film, který ukazuje hrůzy války v plné nahotě očima malého dítěte, režisér Marhoul neopomněl k natáčení přizvat dětského psychologa, aby si hlavní představitel Petr Kotlár neodnesl z natáčení trauma podobně jako Alexej Kravčenko ze slavnému filmu Jdi a a dívej se (1985), kde tvůrci podcenili možný dopad natáčení na duši dětského představitele a ten si nesl psychické následky z natáčení dlouhé měsíce. (sator)

 • Cesta ven (2014)

  - S nominacemi za tento snímek se Klaudia Dudová (Žaneta) a Mária Ferencová-Zajacová staly prvními nominovanými herečkami (a Dudová i vítězkou) romského původu. V roce 2020 je se svou nominací následoval Petr Kotlár za snímek Nabarvené ptáče (2019). (hansel97)

Herecká filmografie

Filmy

2019 Nabarvené ptáče

Dokumentární

2020 11 barev ptáčete

Host

TV pořady

2020 27. Český lev (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky