foto

Jaden Smith

  • nar. 8.7.1998 (18 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Jaden Christopher Syre Smith se narodil 8. července roku 1998 v Kalifornii. Jeho otcem je úspěšný herec, raper a producent Will Smith a matkou herečka a tanečnice Jada Pinkett Smith. Má ještě o dva roky mladší sestru Willow Smith (Já, legenda), ze které se už také stala mladá herecká hvězda.

Osud jakoby Jadenovi předurčil hereckou kariéru a tak se nelze divit, že se před kameru postavil už ve svých pěti letech. Své první herecké krůčky absolvoval v televizním seriálu ALL OF US, který produkoval Will Smith. V roce 2006 vstoupil do světa filmu a to v úspěšném snímku ŠTĚSTÍ NA DOSAH, jenž byl natočen podle skutečné události. Příběh pojednává o vztahu mezi otcem a synem, kteří se nacházejí ve velmi tíživé finanční situaci. Zajímavostí je, že Jaden hraje ve filmu syna svému skutečnému otci, Willu Smithovi, který byl za tuto roli nominován na Oskara a film také spoluprodukoval. Hvězda mladého herce letí vzhůru závratnou rychlostí.

Poté, co se mihnul v americkém seriálu THE SUITE LIFE OF ZACK & CODY, přišla možnost zahrát si v remaku slavného sci-fi filmu z 50. let minulého století DEN, KDY SE ZASTAVILA ZEMĚ. Jaden zde ztvárnil postavu chlapce, který přišel o otce, je vychováván svou nevlastní matkou a spřátelí se s mimozemšťanem, který přiletěl zlikvidovat lidstvo. Ve snímku více než dostatečně sekunduje svým starším a zkušenějším hereckým kolegům Keanu Reevesovi a Jennifer Connelly.

V tomto roce budeme moci Jadena spatřit ve filmu AMULET, kde si zahraje se svou sestrou Willow Smith. Na rok 2010 je pak plánována premiéra remaku úspěšného filmu KARATE KID, ve kterém si střihne hlavní roli.

Marek "Mashak" Myšinský

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace