foto

Stephen Sommers

  • nar. 20.3.1962 (58 let)
    Indianapolis, Indiana, USA

Biografie

Stephen se narodil 20.3.1962. Studoval Univerzitu Sv. Johna a Univerzitu Seville ve Španělsku. Po dokončení strávil Sommers čtyři roky jako herec v divadle a jako manager rockových skupin po celé Evropě. Později se přestěhoval do Los Angels a začal po 3 roky navštěvovat USC School of Cinema-Television. Školu úspěšně dokončil, napsal a zárověň režíroval svůj první krátký film PERFECT ALIBI.

Netrvalo dlouho a Sommers natočil jeho další film, tentokrát celovečerní, CATCH ME IF YOU CAN (1989). Natáčelo se v Sommersově rodném městě St. Cloud v Minesotě. V letech 1993-1994 získal Sommers nabídku na dva Hollywoodské filmy z produkce Walt Disney. První byl THE ADVENTURES OF HUCK FINN, kde si zahrál 13ti letý Elijah Wood a v roce 1994 to byl film THE JUNGLE BOOK. S jeho dalším filmem přišla na řadu tvorba pro starší publikum a Sommers příchází s filmem DEEP RISING (1998) vyprávějícím o zaoceánském parníku, který sužuje obrovská chobotnice. Film se však nestal moc úspěšným a jeho zisky nebyly zrovna v nejlepších číslech. O rok později však příchází Sommersův zlomový film MUMMY, v hlavní roli s Brandonem Fraserem, plný těch nejlepších triků a efektů. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a film se dočkal silně medializovaného pokračování THE MUMMY RETURNS. K Fraserovi a Rachel Weisz přibyla wrestlingová hvězda Dwayne „The Rock“ Johnson.

U fantasy žánru plného speciálních efektů zůstavá Sommers i u svého dalšího filmu VAN HELSING (2004) v hlavní roli s Hughem Jackmanem a a Kate Beckinsale. Film se natáčel i v Česku a právě k nám se Sommers vrací i se svým dalším filmem, adaptací komiksu G.I.JOE, jenž má velmi rozporuplné reakce. Možná právě tento film rozhodne jak se bude Sommersova kariéra vyvíjet dál.

Tomáš "TomikZlesa" Snovický

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

Herecká filmografie

Filmy

2004 Revenge of the Mummy: The Ride
2001 Mumie se vrací

Dokumentární

2007 Bloodsucking Cinema (TV film)
2006 Jak se dělá Sci-fi
1992 HBO First Look (TV seriál)

Host

TV pořady

2001 Movie Loft, The (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(202)