foto

Mildred Davis

  • nar. 22.2.1901
    Filadelfie, Pennsylvania, USA
  • zem. 18.8.1969 (68 let)
    Santa Monica, California, USA

Biografie

Narodila se jako Mildred Hillary Davis v pensylvánské Philadelphii, kde nvštěvovala tzv. Friends School. Po několika letech studia odjela do Los Angeles s nadějí, že se jí podaří získat roli ve filmu. Poté, co se objevila v několika menších rolích, upoutala pozornost režiséra a producenta Hala Roache, který ji představil svému kolegovi – herci, režisérovi a producentovi Haroldu Lloydovi, přezdívanému jednoduše On. Lloyd právě hledal představitelku hlavní ženské role, která by nahradila Bebe Danielsovou a nakonec se rozhodl obsadit právě Mildred do své krátkometrážní komedie ON MEZI LUPIČI z roku 1919.

Tato komedii byla prvním snímkem z celkového počtu 15 filmů, ve kterých si Harold a Mildred společně zahráli. V únoru roku 1923 se Mildred za Harolda provdala. Po uzavření sňatku Mildred veřejně oznámila, že končí s herectvím, a že už se neobjeví v žádném filmu. Toto prohlášení poté porušila – se souhlasem svého manžela, který ji od pokračování v herecké kairéře také zrazoval – jen jednou v roce 1927, kdy si zahrála v komedii TOO MANY CROOKS, kterou její manžel produkoval. V průběhu manželství měla s Haroldem tři děti: syna Harolda a dcery Glorii a Marjorii Elisabeth. Ačkoliv jejich manželství bylo navenek prezentováno jako ideální, mezi manžely se objevovaly problémy kvůli Haroldově workoholismu a nevěrám. I přes tyto problémy si manželé po celou dobu manželství zůstali velmi blízcí.

Za zmínku možná stojí, že se Mildred nikdy nenaučila řídit auto a k jejím koníčkům patřilo vyšívání a sbírání drážďanského porcelánu. V posledních letech života trpěla depresemi a měla také potíže s alkoholem, které se jí podařilo překonat díky silnému a letitému přátelství s hereckými kolegyněmi Marion Davies a Collen Moore a s asistentem jejího manžela Royem Brooksem. Její manželství s Haroldem tak ukončila až její smrt v červnu roku 1969. Zemřela v kalifornské Santa Monice ve věku 68 let.

ČSFD.cz

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky