foto

Sheri Moon Zombie

  • nar. 26.9.1970 (47 let)
    San Jose, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Vlastním jménem Sheri Lyn Skurkis se narodila v San Jose, 26. Září 1970. Dětství prožila v Connecticutu a poté co si v sedmnácti vyšla střední, vrátila se do rodné Kalifornie. Následně migrovala mezi oběma domovy, s tím že čas dělila mezi školu a přivydělávání si tancem, modelingem a choreografií. Touto cestou potkala svého budoucího manžela, mimojiné režiséra a zpěváka Roba Zombieho. Poznali se díky vzájemnému příteli a jejich slovy došlo k lásce na první pohled. Své první rande strávili na pizze. Vzali se až po třinácti letech známosti, a to přesně na Halloween 2002. Ke svému dosavadnímu uměleckému jménu Kitty (Kitty Moon) si tak Sheri přidala ještě příjmení Zombie. Na pohled dokonalý pár je spolu dodnes a byl to právě Rob, díky komu se Sheri ujala i jako herečka.

Co se týče filmu, Sheri Moon začínala spíše příležitostně. Díky osobitému hlasu (a smíchu) měla dobré předpoklady k namlouvání kreslených postaviček. Také se objevila na MTV, ještě v začátcích tohoto kanálu. Ale přednost přede vším měl Rob. Cestovala s ním po turné ještě když působil ve White Zombie a poté co nastoupil na sólovou dráhu, zaujala místo přední tanečnice na jeho show. Stejně tak se mu starala o choreografii a kostýmy. Objevila se také v jedenácti jeho videoklipech, z nichž nejzajímavějším je asi ten k písni „Living Dead Girl“, natočen ve stylu THE CABINET OF DR. CALIGARI a Sheri v něm ztvárnila onu nemrtvou atrakci. Mimo to se objevila i v klipu od Black Label Society a Prong.

Ač vlastně neměla žádné herecké ambice, první a hned zásadní filmová role přišla v Zombieho dnes již kultovním debutu, HOUSE OF 1000 CORPSES (2002). Sheri si zahrála Veru-Ellen Baby Firefly, pro nezasvěcené zvrácenou členku zvrácené vraždící rodinky. Na něco takového bezesporu dokonale sedla (i když aby nedošlo k omylu, v soukromí je Sheri spíše milá americká ženuška). Svojí roli ve filmu popsala takto: „Baby, to je andělsky vypadající návnada jak dostat oběti.“ V roce 2005 přišlo volné pokračování s názvem THE DEVIL'S REJECTS. To už nebyl vzhledem laciný béčkový horor, ale režisérsky značně vyspělejší snímek, což se následně promítlo i v kritikách. Oba filmy vydělaly více než dvojnásobek svého rozpočtu a dostaly se do povědomí široké, hororově laděné veřejnosti. Sheri si za ten druhý zasloužila ocenění v kategorii „Most Vile Villain“ na Spike TV Scream Awards a v roce 2007 jí denník USA Today jmenoval jako jednu z nejlepších současných scream queens. Z dalších Zombieho projektů si v roce 2007 zahrála v jednom z fake trailerů v rámci GRINDHOUSE, nazvaném WEREWOLF WOMEN OF THE SS a v tom samém roce také ztvárnila matku Michaela Myerse v remaku Carpenterova HALLOWEENU (který se stal vůbec nejvýdělečnějším dílem celé série). No a za další namluvila charakter Susie X v Zombieho nadcházejícím sprostém animáku THE HAUNTED WORLD OF EL SUPERBEASTO. Sheri si tak zahrála ve všech jeho dosavadních režijních počinech a její herecké počínání je s nimi nemyslitelně spjaté.

Krom toho se Sheri mihla v jediném cizím snímku - TOOLBOX MURDERS Tobeho Hoopera (2004).

Mimo film, Roba a fanoušky se v současnosti věnuje ještě své vlastní (alespoň co se týká designu) značce oblečení Total Skull, která se od roku 2006 celkem slušně rozjela.

Slasher

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace