foto

Simon West

  • nar. 1961
    Letchworth, Hertfordshire, Anglie, Velká Británie

Biografie

Simon West se narodil v roce 1961 ve městě Letchworth v hrabství Hertfordshire ve Velké Británii. Svoji kariéru započal v roce 1981, kdy se stal filmovým editorem BBC v Londýně. Během čtyř let působení v BBC byl West u vzniku několika úpěšných děl, včetně dokumentárního seriálu „Strangeways Prison“ a drama série „Bleak House“, za které získal cenu od britské akademie filmového a televizního umění.

Jeho kariéra naplno odstartovala v roce 1985, kdy obdržel finanční prostředky od společnosti British Art Council na výrobu krátkého filmu „Dolly Mixtures“. Brzy byl osloven reklamní agenturou Limelight London, pro kterou vytvořil několik úspěšných reklamních spotů a později upoutal pozornost takových firem jako je Budweiser nebo Ford. V roce 1987 získal cenu za nejlepší video na hudebním festivalu v Montreux za dílo „Mel and Kim´s Respectable“. V tom samém roce také režíroval známé hudební video pro Rickyho Astleye „ Never Gonna Give You Up“.

S rostoucí komerční kariérou, emigroval West na konci osmdesátých let do Spojených států, přesněji do Los Angeles. V roce 1992 se uchýlil ke společnosti Pilot pictures a získal také cenu Clio Award za dílo „Airplane“ a cenu Golden Lion Award za dílo „Italian Feas“ - obě díla byla pro řetězec pizzérií Little Caesar. V roce 1993 se připojil k Propaganda Films a dál se věnoval vytvářením televizních reklam a spotů. Jeho nejslavnější spot byl pro společnost Pepsi, kde se malý chlapec „nasál“ do láhve od Pepsi. Reklama běžela během Super Bowlu a zároveň se stala nejvýše hodnocenou reklamou pro daný rok. Po zaznamenání těchto úspěchů, byl West připraven režírovat svůj první celovečerní film.

A tím se v roce 1997 stal mezinárodní senzace CON AIR v hlavní roli s Nicolasem Cagem a Johnem Malkovichem. Dále v roce 1999 následovalo drama GENERÁLOVA DCERA s Johnem Travoltou. V roce 2001, poté co si West přečetl novinový článek o neúspěšné misi americké armády v Somálsku, vznikl v jeho hlavě projekt BLACK HAWK DOWN. West o nápadu řekl svému starému spolupracovníkovi Jerrymu Bruckheimerovi a následně strávil 2 roky rozvojem scénáře se spisovatelem Kenem Nolanem. Vzhelem ke krytí s dalším Westovým projektem LARA CROFT: TOMB RAIDER, musel od projektu opustit, ale po zásluze stal se výkoným producentem. V roce 2003 režíroval pilotní a druhou epizodu kritiky chválenou show KEEN EDDIE, dále v roce v 2005 režíroval pro Jerryho Bruckheimera pilotní film CLOSE TO HOME a v roce 2006 stál za vznikem thrilleru WHEN A STRANGER CALLS.

V současné době putuje do kin jeho nejnovější režijní počin THE MECHANIC, remake stejnojnojmenného díla z roku 1972, kde si Jason Statham zahrál drsného nájemného vraha. West dále pracuje na přípravě nového filmu pod názvem PROTECTION, v hlavní roli s Dwaynem Johnsonem, který spatří světlo světa v roce 2012.

Kritiq

Režijní filmografie

Filmy

2020 Thunder Run
2019 SkyFire
2017 Gun Shy - Hrdina náhodou
John Stratton: V první linii
The Saint (TV film)
2015 Divoká karta
2012 Expendables: Postradatelní 2
Unesená
2011 Mechanik zabiják
2008 Purple Mountain
2007 Man, The (TV film)
2006 Na lince je vrah
Split Decision (TV film)
2001 Lara Croft - Tomb Raider
1999 Generálova dcera
1997 Con Air

TV seriály

2011 Mstitel Cape (TV seriál)
2010 Lidský terč (TV seriál)
Pilot (S01E01)
2005 Zločiny ze sousedství (TV seriál)
2003 Keen Eddie (TV seriál)

Producentská filmografie

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(42)