foto

Neill Blomkamp

  • nar. 17.9.1979 (39 let)
    Johannesburg, Jihoafrická republika
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Niell už ve svých 16ti letech pracoval jako profesionální animátor pro Deadtime pod vedením Simona Hansena a Sharlto Copleyho v Jižní Africe. V 18ti letech se s rodinou přestěhoval do Vancouveru, kde se přihlásil do filmové školy. Zde pracoval na drobných ilustracích, jako např. kosmické lodě apod. Později pracoval pro The Embassy Visual Effects, kde měl na starosti vizuální efekty, nebo pro Rainmaker Digital Effects.

V roce 2007 Niell režíroval 3 krátké akční scény (Landfall) z prostředí HALO, jako podporu ke třetímu dílu hry. V roce 2008 za druhou animaci získal cenu Cannes Lions 2008 – Film Lions Grand Prix. Poté byl Niellovi svěřen jeho první celovečerní film HALO, ale kvůli finančním problémům z natáčení sešlo. Peter Jackson, který měl tento film produkovat se rozhodl pro jinou produkci a to celovečerní film DISTRICT 9, který je adaptací Niellova krátkého filmu ALIVE IN JOBURG, který produkovali právě Hansen a Copley.

Tomáš "TomikZlesa" Snovický

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Producentská filmografie

TV seriály

2017 Cooking with Bill (TV seriál)

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(448)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace