foto

Neill Blomkamp

 • nar. 17.9.1979 (39 let)
  Johannesburg, Jihoafrická republika

Zajímavosti o tvůrci (18)

 • Chappie (2015)

  - Watkin Tudor Jones neboli Ninja je velkým fanouškem Neilla Blomkampa a jeho práce. Nápis District 9, který odkazuje na režisérův stejnojmenný film District 9 (2009), má vytetovaný na vnitřním rtu. (DEXTER099)

 • Chappie (2015)

  - Watkin Tudor Jones neboli Ninja se údajně choval špatně na place, čímž se velmi zhoršily vztahy mezi ním a režisérem Neillem Blomkampem. (DEXTER099)

 • Chappie (2015)

  - Protagonisté Sharlto Copley, Brandon Auret a Jose Pablo Cantillo jsou přátelé režiséra a tvůrce filmu Neilla Blomkampa. V jeho filmech nehrají poprvé, společně pracovali i na předchozích Blomkampovech projektech. Copley a Blomkamp jsou dokonce spolužáci ze střední školy a neexistuje jediný film, ve kterém by Blomkamp Copleyho neobsadil. (oje)

 • Elysium (2013)

  - Matt Damon v rozhovore priznal, že film District 9 (2009) videl a urobil na neho veľký dojem. Hneď si poznačil Blomkampove meno a rozhodne chcel pracovať s režisérom na nejakom filme. Bol však veľmi prekvapený, ako rýchlo a nečakane prišla ponuka na Elysium. (gogo76)

 • Elysium (2013)

  - Neill Blomkamp rád surfuje po nete na youtube a hľadá zaujímavé hudobné nápady. Tak našiel i nahrávku Ryana Amona, ktorého oslovil a nakoniec zložil hudbu pre film. Skladal ju bez toho, aby videl film. (gogo76)

 • Elysium (2013)

  - Pretože je svet na Elysiu tak hutný a Blomkamp si potrpí na funkčnosť, tak len vypracovanie scenára mu trvalo rok. Súčasne s písaním scenára pracoval na výtvarných návrhoch a storyboardoch. (gogo76)

 • Elysium (2013)

  - Product placement u tohoto film byl poněkud nezvyklý, protože Blomkamp sám osobně poslal email se žádostí o užití značky firmám, které si vybral, aby dodal filmu trochu víc věrohodnosti. Zvláštností také bylo, že od firem za to nepožadoval žádné peníze. (Hawaj)

 • Elysium (2013)

  - „Zaujímam sa aj o politiku, takže keď mám hotové prostredie, postavy a príbehy, vždy mi tam chtiac-nechtiac preniknú politicko-spoločenské témy. Snažím sa ich však uchopiť s ľahkosťou a nadhľadom. Diváci k týmto témam určite zaujmú iný postoj, ak sa objavia v sci-fi žánri. Najdôležitejšie pre mňa je, aby bol film zábavný a pod povrchom skrýval hodnotnú ideu. Aby to skrátka nebolo len o pokore," vyjadril sa režisér Neill Blomkamp. (kacer4)

 • Elysium (2013)

  - Nápad na film vznikl v Blomkampově hlavě, když mu bylo 25 let a byl zatčen poblíž vojenské základny v Tijuaně. (Brousitch)

 • Elysium (2013)

  - Režisér Neill Blomkamp chtěl původně do hlavní role obsadit rappera z jihoafrické skupiny Die Antwoord, který i přesto, že je velkým fanouškem režisérova předešlého filmu District 9 (2009), odmítl. Poté se obrátil na rappera Eminema, který zájem měl, ale požadoval, aby se natáčení přesunulo do Detroitu, čemuž studio nemohlo vyhovět. Role nakonec připadla Mattu Damonovi. (nerdrage)

 • Elysium (2013)

  - Krugerovo lietadlo má na boku juhoafrickú vlajku. Sharlto Copley, ktorý stvárnil túto postavu, a režisér Neill Blomkamp pochádzajú práve z Južnej Afriky. (David_SVK)

 • District 9 (2009)

  - Neill Blomkamp prezradil, že domovská planéta "kreveťákov" sa nachádza v galaxii Andromeda. (kecuwant)

 • District 9 (2009)

  - Podobu mimozemšťanov navrhla firma Weta Workshop a ich prevedenie bolo zverené kanadskej spoločnosti Image Engine. Režisér Neill Blomkamp nariadil, že tvorovia musia pripomínať hmyz, ale zároveň musí ísť o dvojnožcov. K tomuto svojmu názoru podotkol: „Bohužiaľ musia sa podobať ľudom, pretože naše psychologické ústrojenstvo nám nedovoľuje naozaj súcitiť s tvormi, ktoré nemajú tvár a antropomorfnú podobu.“ (Javad)

 • District 9 (2009)

  - Nápad s posedlostí mimozemšťanů po konzervách s kočičím žrádlem vyvstanul na mysli Neilla Blomkampa při procházení chudinských čtvrtí Johannesburgu, kde lidé prodávali levné sýrové „cosi“ v plechovkách. Že to budou právě plechovky s kočíčím žrádlem rozhodl jeden z producentů, který toto jídlo používal při chytání krevet ve Vancouveru. (HellFire)

 • District 9 (2009)

  - Když se Wikus s kreveťákem dobývají do laboratoře MNU, na zdi lze zahlédnout nápis „TETRA VAAL“. To je jméno fiktivní společnosti vyrábějící roboty v Blomkampově předchozím filmu, který se rovněž odehrával v Johannesburgu. (HellFire)

 • District 9 (2009)

  - Námět filmu vychází z krátkého snímku režiséra Neilla Blomkampa Alive in Joburg (2005), který je natočený jako fiktivní dokument o rasové diskriminaci vesmírných vetřelců v Johannesburgu v Jižní Africe. (don corleone)

 • District 9 (2009)

  - Sharlto Copley, pro kterého je tento snímek dlouhometrážním debutem, neměl nikdy v úmyslu se stát hercem. Režisér si ho vybral na place během natáčení svého předchozího snímku a postavil ho před kameru jako by šlo o hotovou věc. (don corleone)

 • District 9 (2009)

  - Producent Peter Jackson údajně přišel za Neillem Blomkampem po té, co byl odpískaný projekt Halo (2001) a nabídnul mu 30 mil. dolarů, aby natočil co chce. Výsledkem je tento film. (don corleone)

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2020 Lima
2018 God: City
2017 Adam - Episode 3
Adam: The Mirror
Firebase
God: Serengeti
Rakka
2016 The Escape
2015 Chappie
2013 Elysium
2009 District 9
2006 Žlutý
2004 Tetra Vaal

TV seriály

2017 Cooking with Bill (TV seriál)

Producentská filmografie

Filmy

2015 Chappie
2013 Elysium

TV seriály

2017 Cooking with Bill (TV seriál)

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(451)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace