foto

Kryštof Hanzlík

  • nar. 4.5.1962 (56 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Syn spisovatele, básníka a scenáristy Josefa Hanzlíka, nastoupil po maturitě v roce 1980 do Filmového studia Barrandov jako asistent režie a až do roku 1990 tu působil jako pomocný režisér. Spolupracoval s významnými režiséry, jak českými (mj. Ladislav Rychman, Václav Vorlíček, Antonín Moskalyk, Jiří Krejčík) tak zahraničními (Bob Hoskins, Margarethe von Trottaová).

Dvakrát usiloval o přijetí na FAMU (1985, 1986) a pak studoval několik semestrů teorii kultury na pražské Filozofické fakultě UK. Jako samostatný režisér debutoval postkatastrofickým autorským sci-fi snímkem POSLEDNÍ PŘESUN a v podobném žánrovém klíči s motivy nedosloveného tajemství uchopil i svůj druhý režijní pokus, dětský film DO NEBÍČKA.

V následujících filmových a televizních projektech obrátil pozornost především na pohádkové a komediální příběhy. Věnuje se též skládání hudby a písní, jež používá i ve svých filmech. Napsal sérii rozhlasových večerníčků, vydaných knižně pod názvem Kristýnka: pohádky z říše fialových motýlů (1995).

zdroj: Filmový přehled 2007/11

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Filmy

2000 Musíme si pomáhat
1996 Zapomenuté světlo
1993 Konec básníků v Čechách

TV seriály

2005 Ulice (TV seriál)
1998 Na lavici obžalovaných justice (TV seriál)
Dávka jedu (E07)

Scenáristická filmografie

Střihačská filmografie

Filmy

2007 Crash Road
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace