foto

Jacob Batalon

  • nar. 6.6.1996 (24 let)
    Honolulu, Hawaii, USA

Biografie

Jacob Batalon pochází z početné filipínské rodiny. Má dalších 7 nevlastních sourozenců, a to bratra a sestru z matčiny sestry a tři bratry a dvě sestry z otcovy strany. Batalon začal z počátku studovat soukromou katolickou školu a po jejím absolvování se rozhodl studovat hudební teorii, kterou však později nedokončil. Batalon se však nevzdal a rozhodl se studovat obor herectví na The New York Conservatory for Dramatic Arts.
 
Svůj debut zažil ve svých dvaceti letech ve filmu North Woods (2016). Českému diváku se však zapsal do paměti jako Ned Leeds ve filmu Spider-Man: Homecoming, kde hrál nejlepšího kamaráda hlavního hrdiny Petera Parkera (Tom Holland). Hned ve svých začátcích si tak zahrál po boku takových slavných hvězd jako Michael Keaton, Robert Downey Jr. či Gwyneth Paltrow

Batalon započal poměrně dobře svou hereckou kariéru, a proto o nabídky neměl nouzi. Dalšími zajímavými filmy, kde si zahrál, byly například snímek Den co den (2018), kde hrál postavu Jamese, dále například Keona ve filmu Sněží, sněží... (2019) nebo postavu Sancho Panza ve filmu The True Don Quixote (2019). Jeho dalšími filmy pak byly Avengers: Infinity War (2018), Avengers: Endgame (2019) a Spider-Man: Daleko od domova (2019), kde všude ztvárnil postavu Neda Leedse.

Jirka "Jimmy15" Myroniuk