foto

Eugene Hutz

  • nar. 6.9.1972 (47 let)
    Boyarka, Kyjevská oblast, Ukrajina, Sovětský svaz

Biografie

Vlastním jménem Eugene (Evžen) Nikolaev. Tento hudebník a občasný herec se narodil 31.10. 1972 v Kyjevě. V roce 1986 utekl z rodné Ukrajiny kvůli výbuchu černobylské jaderné elektrárny, a od 14 let žil jako uprchlík. Až po sedmi letech, ve svých 21 letech, se dostal do USA, přesněji do New Yorku. Zde založil nyní již velmi slavnou etno-punkovou hudební formaci Gogol Bordello, ve které působí jako zpěvák a hráč na kytaru.

Díky svému charisma dostal také několik příležitostí ukázat se na filmovém plátně. Nejvýrazněji zatím v hodně autobiografickém Krysaři z Hützoviny. Již před tím se objevil jako výstřední mladík Alex, hovořící malebně lámanou angličtinou a bezmezně obdivující americké rapery, po boku Elijah Wooda ve snímku Naprosto osvětleno. A zde, přestože je hlavní hvězdou filmu Wood, tahounem snímku je ve skutečnosti právě rozjuchaný Eugene.

Jeho momentálně posledním hereckým počinem je glosátor a představitel hlavní role v režijním debutu Madonny - Filth and Wisdom. Bezprostřední sympatický chlapík v Madonnině filmu sice hraje víceméně sám sebe, ale dostal zde příležitost zúročit i mnoho ze svých talentů - komického, hereckého i hudebního.

Heraldika

Herecká filmografie