foto

Jana Janatová-Havlátová

  • nar. 1.3.1968 (52 let)

Biografie

Jana Janatová, provdaná Havlatová se narodila 1.března 1968 v Benátkách nad Jizerou. Vystudovala balet na Taneční konzervatoři v Praze. Už na konzervatoři se přihlásila na konkurz do TV seriálu MY VŠICHNI ŠKOLOU POVINNÍ (1984), kde se zalíbila režiséru Ludvíku Rážovi a ten ji hned obsadil do role Jitky Povejšové. Potom ji už nic nebránilo, aby se věnovala herecké kariéře. Ovšem svou slibnou kariéru ukončila záhy v roce 1988, kdy si naposled zahrála v TV seriálu CIRKUS HUMBERTO roli Ludmily Karasové.

Její herecká filmografie nebyla nijak velká, za zmínku ještě stojí TV seriál SYNOVÉ A DCERY JAKUBA SKLÁŘE (1985), kde ztvárnila roli Terezky Cirklové a TV film PAPILIO (1986). Po herecké dráze se Jana Janatová dala opět na balet, který také vystudovala a nějaký čas působila v taneční skupině UNO. Byla i sólistkou baletu HD Karlín a trenérkou sportovní gymnastiky SVS SPARTA PRAHA. Trénovala také známého krasobruslaře Tomáše Vernera. Vedla mimo jiné i dramatický kroužek v Sázavě, kde také založila dětské muzikálové divadlo pro které psala i scénáře. 

V současné době se věnuje módnímu návrhářství, má vlastní půjčovnu svatebních a společenských šatů v Benešově. Svoje šaty si od roku 2012 navrhuje pod obchodní značkou HJ original. Ve volných chvílích vede kurzy klasického a moderního baletu a španělského tance Flamenco v Benešově.

Jana Janatová-Havlatová žije v Xaverově nedaleko Sázavy spolu se svým manželem Petrem, který podniká v zahradnictví. Spolu mají tři děti, dceru Simonu a syny Petra a Šimona.

Cucina_Rc

Herecká filmografie

Filmy

1986 Papilio

TV seriály

1988 Cirkus Humberto (TV seriál)
Slavné jméno (E12)
1985 Synové a dcery Jakuba skláře (TV seriál)
Návrat (E03)
1984 My všichni školou povinní (TV seriál)
Zvonění na časy (E13)
Návrat (E12)
Viníci (E11)
další epizody (13)

Dokumentární

2003 Pokračování příště (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky