foto

Jindra Bartošová

  • nar. 26.5.1962 (57 let)
    Praha, Československo

Biografie

Zelenooká romantička se zářivě živým pohledem Jindra Bartošová se narodila v Praze 26.5.1962. Ve svém ranném mládí navštěvovala krátce lidovou školu umění, kde se zaměřovala většinou na zpěv a divadelní hru. V tomto období její oblíbenou zálibou byla také skicová malba a jízda v tramvajích po Praze. Začátkem druhé poloviny sedmdesátých let se podařilo Jindře projít konkurzem na celovečerní rodinný film LEŤ PTÁKU, LEŤ! z roku 1978, kde si zahrála roli Markéty a zároveň tím i započal její debut u filmu. Na konci sedmdesátých let pak na sebe výrazně upozornila široké publikum v dramatickém televizním seriálu ZKOUŠKY Z DOSPĚLOSTI (1979) v roli trochu naivní a zasněné Lucie.

Nadějně vypadal film EVO, VDEJ SE!(1983) s komediálním nádechem, který natočila režisérka Jaroslava Vošmiková. V tomto filmu si Jindra Bartošová zahrála svou jedinou a zatím poslední hlavní roli u celovečerního filmu. Příběh tohoto snímku se točí okolo mladé učitelky, která se osamostatňuje a pokouší navázat vážný vztah. Během osmdesátých let se pak Jindra ještě ukazuje v menších rolích ve filmech ( V HLAVNÍ ROLI OLDŘICH NOVÝ, V PODSTATĚ JSME NORMÁLNÍ a PRODLOUŽENÝ ČAS). Po absolvování Pražské konzervatoře (1983) získala angažmá v divadle Semafor (Případ Eleonora, Dr. Johann Faust, Smutek bláznivých panen), kde hrála a skvěle zpívala.

Na konci osmdesátých let Jindra vystupuje už jen v televizních pohádkách, kde většinou hraje kladné role ( MARUŠKA, KOUZELNICE OD KŘÍDOVÉHO POTOKA a ČERTOVA SKÁLA). Příležitostně také dabovala zahraniční filmy na Barrandově a v České televizi ( Bolest lásky, Americká manželka, Muž bez domova, Tři dny Kondora, Buď nevěrná a nedívej se s kým ). V devadesátých letech se Jindra Bartošová odstěhovala do finských Helsinek, kde žije s filmovým stříhačem Emilem Ptáčkem.

_ "Kinolístek" _

Herecká filmografie

Filmy

1988 Kouzelnice od Křídového potoka (TV film)
Čertova skála (TV film)
1986 Přezůvky štěstí
1985 Zastihla mě noc
1984 Dlouhý čas naděje (TV film)
Prodloužený čas
1983 Evo, vdej se!
1981 V podstatě jsme normální
V porodnici (TV film)
1980 V hlavní roli Oldřich Nový
1978 Leť, ptáku, leť!

TV seriály

1987 Strom pohádek (TV seriál)
O Marušce (E02)
1980 Zkoušky z dospělosti (TV seriál)
Maturity (E06)
Havárie (E05)
Krádež (E04)
další epizody (6)

Divadelní záznam

1986 Smutek bláznivých panen (divadelní záznam)