foto

Alice Taglioni

  • nar. 26.7.1976 (43 let)
    Ermont, Val - d'Oise, Francie

Biografie

Alice Taglioni se narodila 26. července 1976 v Ermontu. Vystudovala Národní hudební konzervatoř v Paříži obor klavír. Její výrazná fyzická krása ji přiměla k účasti v souteži Miss Korsika, kterou v roce 1996 vyhrála. Toto vítězství ji umožnilo řadu lukrativních nabídek na krátkometrážní snímky a televizní seriály. S tím se však Alice Taglioni nespokojila a rozhodla se navštěvovat kurzy herectví, aby mohla proniknout do světa filmu.

Svoji první filmovou roli získala ve filmu BANDE DU DRUGSTORE (2002) v režii Francois Armaneta. Záhy následovala role v hororu SPOLEČENSTVÍ DRUIDŮ (2002) a menší role v romantické komedii FELIX A ROSE – LÁSKA PO FRANCOUZSKU (2002). V roce 2003 si střihla několik menších rolí, nejdříve v krimi PHARMACIEN DU GARDE a následně v komedii COEUR DES HOMMES, seriálu FRANK RIVA a dramatu RIEN QUE DU BONHEUR. Rok 2004 mohla Alice Taglioni považovat za mimořádně šťastný, byla obsazena do své první hlavní role ve filmu GRANDE ÉCOLE a při natáčení se sblížila se svým hereckým partnerem Jocelynem Quivranem, který se tak stal jejím partnerem životním. V tomtéž roce zazářila po boku Edouarda Baera a Clovise Cornillaca v romantické komedii MENSONGES ET TRAHISONS ET PLUS SI AFFINITÉS a definitivně tak prorazila ve filmové branži. Rok 2004 byl pro ni významný díky setkání s režisérem Gérardem Pirèsem, který ji jednak obsadil do své divadelní hry Devinez qui a v následujícím roce do akčního snímku AKCE V OBLACÍCH. V tomtéž roce se objevuje v komedii KAKTUS, kde se opět před kamerou setkává s Clovisem Cornillacem a v krátkometrážním snímku L´ULTIMATUM, v němž si zahrála zase se svým partnerem Quivranem. V roce 2005 jí nabídl roli známý francouzský komediální režisér Francis Veber v hvězdně obsazeném snímku DABLÉR, v němž se před kamerou setkala s Danielem Auteuilem, Gadem Elmalehem, Virginie Ledoyen či Richardem Berry.

Alice Taglioni se po rolích silných a vyrovnaných žen rozhodla, že v roce 2007 si střihne roli zcela opačného ražení a objevila se v roli naivní Carole ve snímku DÉTROMPEZ-VOUS. O rok později si s chutí zahrála s Jocelynem Quivrinem v romantické komedii NOTRE UNIVERS IMPITOYABLE pojednávající o manželích-advokátech, pracující v téže společnosti a vzájemně soupeřících o povýšení. V roce 2008 se také objevila v silně obsazené krimi komedii CA$H.

Soukromý život Alice Taglioni zasáhl značný otřes v roce 2009, ještě v březnu se svým partnerem Jocelynem Quivrinem slavili narození syna Charlieho, v listopadu však Jocelyn Quivrin zahynul při autonehodě v blízkosti Paříže. Tato událost značně ovlivnila i další filmový růst Alice Taglioni, která se v roce 2009 ani 2010 neobjevuje v žádném filmu ani seriálu.

Michal "claudel" Fridrich

Režijní filmografie

Skladatelská filmografie

Filmy

2007 Acteur

Host

TV pořady

2009 C à vous (TV pořad)
2006 Jour de fête (TV pořad)
Salut les Terriens (TV pořad)
1998 Vivement dimanche prochain (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)

Fanoušci tvůrce