Reklama

Reklama

Madhuri Dixit

Madhuri Dixit

nar. 15.05.1967 (55 let)
Bombaj, Indie

Biografie (1)

Madhuri Šankar Dixit pochází z Bombaje. Na konci 80. a během 90. let se vypracovala na pozici jedné z prominentních indických herček a tanečnic (osm let trénovala klasický indický tanec Kathak). Dosud (2009) získala třináct nominací na cenu Filmfare pro “nejlepší herečku“ a dvě pro "nejlepší herečku ve vedlejší roli" (indická obdoba amerického Oskara), z toho pět proměnila (pozn. pět "skutečných" Oskarů se dosud žádné herečce získat nepodařilo, patnáct nominací má… (více)

Zajímavosti (10)

Gulaab Gang (2014)

  • Hindská herečka Madhuri Dixit se pro co nejdokonalejší ztvárnění hlavní filmové postavy zúčastnila náročného výcviku bojových umění. Mezi nimi figurovalo tradiční čínské bojové umění kung-fu, pekiti-tirsia kali, původní filipínský styl bojového umění, a Chin na (Qinna), integrované čínské bojové umění zaměřující se na techniky bezprostředního znehybnění soupeře. (Conspi)

Gulaab Gang (2014)

  • S hlavními úlohami byla zprvu spojována hindská herečka Tabu. K realizaci avizované spoluúčasti nedošlo díky omezeným finančním prostředkům filmových tvůrců. Její pozice byla režisérem snímku nahrazena hindskou herečkou Madhuri Dixit. Tabu byla později nabídnuta role ve vedlejších úlohách, tu ale herečka odmítla. Její místo bylo pro tuto roli přeobsazeno populární hindskou herečkou Juhi Chawla. (Conspi)

Galerie (102)

Reklama

Herečka

Host

Ovládací panel

Fanklub

(16)

Reklama

Reklama