foto

Katrina Kaif

  • nar. 16.7.1983 (35 let)
    Hong Kong, Hong Kong
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Není proč skrývat, že tato vycházející hvězda Bollywoodu má fanoušky především mezi mužskými diváky, kteří ji do role sex-symbolu pasovali v obdivu k jejímu exotickému vzhledu a dokonalým křivkám. Katrina se narodila 16. července 1984 v Hong Kongu. Ač je kvůli své vizáži někdy mylně považována za Peršanku, oba její rodiče jsou občany Velké Británie. Otec Mohammed Kaif ovšem pochází původem z indického Kašmíru.

Po brzkém rozchodu rodičů vyrůstala Katrina nejprve na Havaji, kde se jako čtrnáctiletá poprvé dostala k modelingu. V práci modelky později pokračovala i po přestěhování do Londýna. Tam si jí všiml indický filmař Kaizad Gustaf a obsadil ji do svého snímku BOOM. Film o odvrácené straně modelingu skončil jako naprostý propadák, nicméně scéna v níž Katrina odhazuje svršky a kroutí se v lascivních pózách má díky YouTube a jiným serverům pro sdílení videa zajištěnou nesmrtelnost. Po této zkušenosti se mladá Katrina nakonec usadila v Mumbaí. V indické megalopoli o zakázky na modeling nebyla nouze, ale filmový průmysl se jí nejprve vyhýbal, protože neuměla příliš dobře tančit a hlavně neovládala žádný z indických jazyků a bylo nutno ji dabovat.

Ledy se ale brzy prolomily a v krátkém čase se Katrina objevila v několika hindských a telugských filmech. V roce 2005 zaujala nejen drobnou rolí v mafiánském snímku SARKAR, ale obdržela též ocenění Stardust Award za svůj výkon v komedii MAINE PYAAR KYUN KIYA? Zásadní pro ni byl rok 2007, kdy účinkovala v několika komerčně úspěšných snímcích, zejména v diváckém hitu NAMASTEY LONDON. O rok později si střihla svou první zápornou roli ve vydařeném thrilleru RACE a zaujala i po boku Akshaye Kumara v blockbusteru SINGH IS KINNG. Jejím zatím posledním filmem je diváky i kritiky oceňovaný NEW YORK režiséra Kabira Khana.

Na konec je nutno dodat, že v roce 2008 Katrina vyhrála anketu o nejvíce sexy ženu Asie a stala se též nejvyhledávanější bollywoodskou celebritou na Googlu. Že by se vyhlášené indické krásky měly bát o své pozice na pomyslných trůnech?

Mirek "Niktorius" Libicher

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace