foto

Aïssa Maïga

  • nar. 25.5.1975 (44 let)
    Dakar, Senegal

Biografie

Tato mladá francouzská herečka senegalského původu se narodila 25. května 1975 v hlavním městě Senegalu, Dakaru. Pocházela ze smíšeného manželství, její otec byl z Mali, matka Senegalka. V Senegalu však strávila pouze čtyři roky, poté se s rodiči přestěhovala do Paříže. Svoji hereckou dráhu zahájila v kratkometrážním snímku LE ROYAUME DU PASSAGE.

Na poli celovečerního filmu prorazila snímkem SARAKA BO po boku Yvana Attala, který vypráví o vyšetřování vraždy spáchané v černošské komunitě. Přelomovým rokem v její kariéře se stal rok 2006. Dostala příležitost zahrát si ve filmech slavných režisérů. Cedrice Klapisch si ji vybral do pokračování svého hitu ERASMUS 2, kde ztvárnila přítelkyni Romaina Durise, Michael Haneke ji poskytnul příležitost ve svém originálním dramatu UTAJENÝ, kde se setkala s Danielem Auteuilem, s nímž se objevila ještě v témže roce v mírně autobiografickém dramatu Clauda Berriho JEDEN ZŮSTÁVÁ, DRUHÝ ODCHÁZÍ. V témže roce byla nominována na Césara za hlavní roli ve filmu BAMAKO. V roce 2007 stanula před kamerami v povídkovém snímku PAŘÍŽI, MILUJI TĚ.

Aïssa Maïga žije v Paříži se svými dvěma syny, jejichž otcem je kontroverzní francouzský politik Stéphane Pocrain.

Michal "claudel" Fridrich

Host

TV pořady

2016 Quotidien (TV pořad)
2012 Le grand 8 (TV pořad)
2006 Jamel comedy club (TV pořad)
Jour de fête (TV pořad)
Salut les Terriens (TV pořad)
2003 93 Faubourg Saint-Honoré (TV pořad)
2000 L'invité (TV pořad)
On a tout essayé (TV pořad)
1976 La nuit des Césars (TV pořad)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace