foto

Zdeněk Troška

 • nar. 18.5.1953 (67 let)
  Strakonice, Československo

Zajímavosti o tvůrci (63)

 • Zakleté pírko (2020)

  - Zdeněk Troška si pro záběr malebného venkovského stavení vybral dům manželů Klimešových v Jižních Čechách. [Zdroj: ceskokrumlovsky.denik.cz] (ZHODNOTITEL)

 • Zakleté pírko (2020)

  - Režisér Zdeněk Troška prohlásil, že se při psaní scénaře s Marekem Kališem inspiroval knížkou „Krása nesmírná“. Jedná se o soubor ruských pohádek, konkrétně pohádkou „Peříčko Finista Jasného sokola“. (Duoscop)

 • Zakleté pírko (2020)

  - Zdeněk Troška napsal scénář se svým pomocníkem Markem Kališem z velké části v Itálii. (JT19)

 • Individualita (studentský film) (2019)

  - Druhá polovina filmu byla natáčena v Týně nad Vltavou, v areálu opuštěných kasáren, které se objevily i v sérii Zdeňka Trošky Kameňák (např. dnes již legendární scéna „s červeným tlačítkem“). V době natáčení Kameňáku byl areál ještě funkční, dnes z celého komplexu již zbyly jen dvě hlavní budovy, na kterých se zub času výrazně projevil. Den před prvním natáčením na této lokaci musel štáb prostory natáčení uklidit od množství rozsypaného skla a odpadků, kvůli kterým se po budově téměř nešlo pohybovat.

 • Čertoviny (2017)

  - Na stejném statku točil Troška před 20 lety pohádku Z pekla štestí (1999). (JT19)

 • Čertoviny (2017)

  - Ve filmu se objevuje část Jihočeského baroka lidového umělce Jakuba Bursy, který je shodou okolností prapředek režiséra Zdeňka Trošky. (ZHODNOTITEL)

 • Čertoviny (2017)

  - Scénář k filmu připravil se Zdeňkem Troškou Marek Kališ, který už několik let u Troškových filmů zastává asistenta režie. (ZHODNOTITEL)

 • Čertoviny (2017)

  - Zdeněk Troška se k čertům vrací poněkolikáté - ať už to byly pohádky Z pekla štěstí (1999), Čertova nevěsta (2011) či čert z Princezny ze mlejna (1994). (Dejff_2004)

 • Babovřesky 3 (2015)

  - Filmový likér "Uršulum proti šakalům" ve skutečnosti neexistuje, nicméně režisér Troška je držitelem ochranné známky, aby se mohl podílet na případném zisku možného výrobce. (rakovnik)

 • Babovřesky 2 (2014)

  - Tvůrci v čele s režisérem Zdeňkem Troškou objeli v rámci předpremiéry filmu 13 českých měst. (MTHRFCKR)

 • Babovřesky (2013)

  - Stejně jako v předchozích filmech Zdeňka Trošku se i zde kromě herců objevilo i značné množství obyvatelstva konkrétních vesniček, kde se natáčelo. (Sufferer)

 • Babovřesky (2013)

  - Na natáčení filmu v obci Záboří se osobně přijeli podívat i tři čeští hokejisté Jakub Kovář, Jakub Voráček a Ondřej Pavelec. Setkali se s režisérem Zdeňkem Troškou a dokonce se postavili i před kamery. Scénku, kterou jim režisér narychlo připravil, zahráli na podruhé bez chyb k velké spokojenosti hlavy natáčení. (Sufferer)

 • Colette (2013)

  - Andy Hryc se k roli dopracoval jinak než přes casting. Po premiéře Troškova filmu Čertova nevěsta se na rautu po projekci potkal s Milanem Cieslarem, s nímž před mnoha lety točil film Dynamit. Dlouho se neviděli, a tak při sklence vína slovo dalo slovo a režisér mu prozradil, že připravuje nový film. Pak se na něho zadíval a řekl, že by pro něj možná měl roli. Hryc měl radost a požádal ho o zaslání scénáře. Ten tak učinil hned druhý den. Hryc ho číst a jedním dechem přečetl a v jednu v noci Cieslarovi zavolal a řekl, že když ten film natočí tak, jak je napsaný scénář, může aspirovat na Oscara, a že roli kápa Fritze okamžitě a s nadšením přijímá. [Zdroj: oficiální web filmu] (hippyman)

 • Kameňák 4 (2013)

  - Zdeněk Troška se v rozhovoru vyjádřil, že se nepodílel na čtvrtém dílu z toho důvodu, že je tato série už pro něj zcela uzavřená. Také se prý vždy řídil u filmů heslem "třikrát a dost". (SidneyP)

 • Kameňák 4 (2013)

  - Ani přes tlak producentů Pavla Páska a Jiřího Pomejeho se nepovedlo přesvědčit Zdeňka Trošku, aby se podílel na čtvrtém filmu série. Snímek tak vznikl bez jeho účasti. Dalším chybějícím byl Miloš Krkoška, který skládal hudbu ke všem předchozím dílům. (Espejox)

 • Kolo plné hvězd (TV pořad) (2011)

  - Dne 4. ledna 2013, více než rok po ukončení vyslání, Česká televize odvysílala ještě jeden díl s režisérem Zdeňkem Troškou. (Kmotr76)

 • Čertova nevěsta (2011)

  - Protože filmaře neměli dostatečný rozpočet, přispěl režisér Troška filmu pěti miliony korun, které získal jako porotce v Talentmanii (2010)na Nově. (Allica)

 • Vyprávěj (TV seriál) (2009)

  - Petr Pěknic si zahrál roli lékaře nejen v seriálu Vyprávěj, ale i v trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky.

 • Anděl Páně (2005)

  - Režisér pohádek Zdeněk Troška se k filmu vyjádřil negativně: „Nechápu, jak tam Jirka Strach, režisér, který je věřící katolík, mohl nechat třeba scénu, kde si malý Ježíšek hraje v nebi s malým Jidáškem! Jidáš byl přece normální člověk – co by dělal v nebi? Nebo jak může oddávat čert v kostele? To jsou nesmysly, které jsou v tomto žánru za čárou. Jsem přesvědčen, že do pohádky nepatří. (Kaufman)

 • Kameňák 2 (2004)

  - Zdeněk Troška měl při psaní scénáře k dispozici na šedesát tisíc „kameňáků“, které zaslali diváci do soutěže po prvním díle. (Duoscop)

<< předchozí 1 2 3 4

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2017 Příběhy filmů (TV pořad)
Slavná filmová místa (TV pořad)
2016 Všechny lásky Karla Gotta (TV pořad)
2012 18 je jen začátek (TV pořad)
Legendy: Felix Holzmann: Včera, dnes a zítra (TV pořad)
2011 Barrandovský videostop (TV pořad)
Kolo plné hvězd (TV pořad)
Pečeme s láskou (TV pořad)
Tajemství filmových hvězd (TV pořad)
To byl náš hit (TV pořad)
Vinařská odyssea (TV pořad)
2010 Kde bydlely princezny (TV pořad)
Rozmarná léta českého filmu (TV pořad)
Show Jana Krause (TV pořad)
Talentmania (TV pořad)
2009 Akce! (TV pořad)
Fakta Barbory Tachecí (TV pořad)
Karneval na Barrandově (TV pořad)
Když člověk přichází do let... (TV pořad)
2008 Hvězda mého srdce (TV pořad)
Mr. GS (TV pořad)
2007 Dobrá rada nad zlato (TV pořad)
2005 Vánoce s Troškou pohádek (TV pořad)
Všechnopárty (TV pořad)
2004 10 let s vámi (TV pořad)
Uvolněte se, prosím (TV pořad)
2003 Slunce, seno, Helena (TV pořad)
Volejte Novu (TV pořad)
2002 Benefice Zdeňka Trošky (TV pořad)
Jak na to... (TV pořad)
Tváře českého filmu (TV pořad)
1999 Banánové rybičky (TV pořad)
Zlatá mříž (TV pořad)
Čtveráci (TV pořad)
1998 DO-RE-MI (TV pořad)
Nikdo není dokonalý (TV pořad)
Zlatíčka (TV pořad)
1997 Caruso Show (TV pořad)
Úsměvy (TV pořad)
1995 Tak neváhej a toč – speciál! (TV pořad)
1994 Snídaně s Novou (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 643)