foto

Carlos Cuarón

  • nar. 2.10.1966 (54 let)
    Mexico City, Mexiko

Biografie

Nadějný mexický režisér a scénárista Carlos Cuarón, se narodil 2. října 1966 v Mexico City. Pokud se vám zdá příjmení Cuarón známé, jste na správné stopě. Carlos je totiž mladším bratrem slavného režiséra Alfonsa Cuaróna (HP a Vězeň z Azkabanu, Mexická jízda, Potomci lidí...).

Carlos Cuarón vystudoval Anglickou literaturu na mexické univerzitě UNAM (National Autonomous University of Mexico). Semeno úspěchu zasel spoluprací se svým bratrem. Carlos napsal scénář k úspěšné romantické komedii SÓLO CON TU PAREJA (1991), jehož režie se ujal bratr Alfonso. Netrvalo dlouho a oběma bratrům tento snímek vynesl ocenění Ariel Award za nejlepší příběh a nominaci na nejlepší filmový scénář.

Přesně o deset let později byl na světe snímek Y TU MAMA TAMBIEN (2001), scénáře se neujal nikdo jiný, než Carlos a režie opět Alfonso. Film vyhrál Stříbrného Lva na Benátském filmovém festivalu, obdržel nominaci na Oscara a cenu BAFTA za nejlepší scénář.

Z vlastní režijní filmografie, která zatím obsahuje většinou krátké, ale na kvalitě nic neubírající, snímky, se dá označit za dosavadní nejzajímavější režijní debut drama ze sportovního prostředí RUDO Y CURSI (2008).

Freemantle

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Filmy

1985 Sera por eso que la quiero tanto

Dokumentární

1978 Paraskinio (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky