foto

Vivian Kubrick

  • nar. 5.8.1960 (59 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Vivan Vanessa Kubrick se narodila 5. srpna 1960 v kalifornském Los Angels a jak příjmení napovídá, jejím otcem není nikdo jiný než sám Stanley Kubrick. Její matkou byla třetí Kubrickova žena Christiane Susanne Harlan, sestra Jana Harlana.

Ve filmovém světě se Vivian proslavila hlavně jako skladatelka filmové hudby, například k otcově FULL METAL JACKET z roku 1987, kde je však v titulcích uvedena pod pseudonymem Abigail Mead. Tento pseudonym je odvozen z názvu sídla Abbott’s Mead nedaleko studia Borehamwood patřící MGM, kde Kubrickova rodina žila v letech 1965 až 1979.

Dalším jejím dílem je hudba k filmu THE MAO GAME z roku 1999 režiséra Joshua Johna Millera a také hudba k EYES WIDE SHUT, která však nakonec ve filmu použita nebyla. Vivian Kubrick si můžeme pamatovat jako malou holčičku, dceru Dr. Heywooda Floyda ve filmu 2001: VESMÍRNÁ ODYSEA. Později se ještě objevila v dalších filmech svého otce, můžeme jmenovat snímky BARRY LYNDON, OSVÍCENÍ a opět FULL METAL JACKET, kde se objevila jako kameramanka zpráv ležící v masovém hrobě.

Vivian Kubrick vytvořila i vlastní televizní snímek a jak jinak než ve spojitosti se svým otcem, kdy zrežírovala, nasnímala, sestříhala a opatřila komentářem televizní dokument Making “The Shinning”.

Bohuslav "Trainspotter" Vonndruška

Skladatelská filmografie

Filmy

1999 Mao Game, The
1987 Olověná vesta

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Dokumentární

1980 Film o filmu Osvícení (TV film)

Kameramanská filmografie

Dokumentární

1980 Film o filmu Osvícení (TV film)

Střihačská filmografie

Dokumentární

1980 Film o filmu Osvícení (TV film)