foto

Patrik Hartl

  • nar. 1976
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Režisér a také scánárista Patrik Hartl prožil velkou část svého života v Olomouci. Poté hrál asi dva roky v tamějším Moravském divadle jako elév. V té době se už ale začal zajímat o film a tak se přihlásil na FAMU (obor: filmová a televizní režie). Film, kterým školu zakončil, tedy absolvenský snímek je ADAM A EVA 2001 (2000). Bylo to taktéž jeho autorské dílo, které vzniklo za plné produkce České televize. Svou autorskou divadelní prvotinu pod názvem Hovory mezi čtyřma očima napsal pro studenty DAMU a inscenoval ji v roce 2004 v Disku.

Svůj vrozený režisérský talent a nadání pro práci s herci dosud zúročoval hlavně na divadelních prknech. Již několik let je režisérem a také od roku 2005 uměleckým šéfem úspěšné divadelní společnosti s názvem Studio Dva. Zde zrežíroval již takové divadelní hry jako jsou namátkou: Absolvent, Kočičí hra, Otevřené monželství nebo Půldruhé hodiny zpoždění. 24.6.2006 měla, v rámci Léta hereckých osobností 2006, premiéru hra, kterou sám napsal a také zrežíroval: Klára a Bára.

V létě 2007 pak natáčel svůj první celovečerní film, který přišel do českých kin 17.4.2008 TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA. Do filmu obsadil hlavně své oblíbené herce jak ze Studia Dva ( Evu Holubovou, Ivanu Chýlkovou nebo například Moniku Zoubkovou), tak i herce, které osobně neznal, ale které ho svým projevem zaujali z některého z jeho oblíbených filmů.

Prvního května 2006 se úspěšnému především divadelnímu režiserovi narodil syn Hynek.

Kermiska "kerm" V.

Režijní filmografie

Filmy

2008 Taková normální rodinka
2001 Adam a Eva 2001 (TV film)
1999 Stav bez tíže
1998 Sedmnáct hodin dvacet pět minut Sedmnáct hodin dvacet pět minut (studentský film)
Zítra vystoupím v Trondheimu (studentský film)

TV seriály

2005 Ulice (TV seriál)

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Filmy

1998 Přehmat (TV film)

TV pořady

2010 Show Jana Krause (TV pořad)

Scénografická filmografie

Filmy

1997 Bublina

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace