foto

Cody Fern

  • nar. 7.7.1988 (30 let)
    Southern Cross, Western Australia, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Cody vyrůstal v australském městečku Southern Cross. Středoškolské vzdělání ukončil na škole Merredin College, a poté se vydal na vysokou školu Curtin University of Technology, kde v roce 2009 získal diplom s vyznamenáním v oboru Obchod a business. 

Codyho však táhnul film a v posledním roce na vysoké si záhrál roli Zacha v krátkometrážním filmu Hole in the Ground. Byla to jeho první filmová zkušenost. Během následujících let si zahrál ještě v několika studentský filmech. Avšak první role, kdy se dostal do povědomí veřejnosti, byla v oceněném studentském mysteriozním dramatu Naposled, co jsem viděl Richarda, kde Cody ztvárnil hlavní postavu. 

V následujících letech se Codyho kariéra začala rozrůstat o další snímky jako rodinné drama Rajský život v Palos Verdes, kde ztvárnil mladého Jim Masona, dvojče hlavní hrdinky. V tomto snímku na sebe Cody upoutal pozornost amerického režiséra Ryana Murphyho. Ten ho obsadil do role přítele známého vraha Andrew Cunanana ve 2. sérii seriálu American Crime Story.

Ještě ve stejném roce 2018 vychází také 8. série seriálu American Horror Story, kde Cody ztvárňuje hlavního záporáka celého příběhu Michaela Langdona. Cody zabodoval i při konkurzu na roli nové postavy Duncana Shepherda v Domek z karet, který se objevil v šesté sérii. 

Cody se nevěnuje pouze herectví, ale i režii a scenáristice. V roce 2017 napsal a režíroval vlastní krátkometrážní dramatický film Pisces.

Natalit

Herecká filmografie

Filmy

2018 La Grande noirceur
2017 Rajský život v Palos Verdes
2013 Naposled, co jsem viděl Richarda

TV seriály

2018 American Crime Story (TV seriál)
Vzestup (S02E07)
Na dně (S02E06)
Neptej se, nic neříkej (S02E05)
další epizody (5)
Domek z karet (TV seriál)
Chapter 72 (S06E07)
Chapter 71 (S06E06)
Chapter 70 (S06E05)
další epizody (6)
American Horror Story (TV seriál)
Apocalypse Then (S08E10)
Fire and Reign (S08E09)
Sojourn (S08E08)
další epizody (9)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace