Reklama

Reklama

Don Bluth

Don Bluth

nar. 13.09.1937 (85 let)
El Paso, Texas, USA

Zajímavosti (4)

Anastázie (1997)

  • Režisér Don Bluth, dřívejší pracovník společnosti Walt Disney, byl ve světe počítačových her známý především díky precizně animovaným arkádám z 80. let, jako jsou Dragon's Lair, Dragon's Lair 2 nebo Space Ace. (GlaDOS)

Země dinosaurů (1988)

  • Sám Don Bluth se nakonec rozhodl z filmu vystřihnout několik scén, a to kvůli jejich složitosti k pochopení děje divákem či z důvodu, že se zkrátka do daného momentu příliš nehodily. Mezi ně patří například i scény, kdy Ostrozub zaútočí na Nožičku a Sáru a ty se před ním běží ukrýt do tlejícího pařezu, pod kterým předtím chytaly hopsálky, ale Ostrozub jejich skrýš odhalí a zničí ji, nebo ta, kdy Nožička objeví Velké údolí a duch její matky na obloze jí řekne, at' se vrátí zachránit své přátele a Nožička se poté vrátí zpět do kouřících hor přes vodopád. (Marasuchus17)

Tajemství N.I.M.H. (1982)

  • Malá vážka, kterou pan Ages (Arthur Malet) odežene na začátku filmu ve svém domě, je Evinrude z Disneyho filmu Záchranáři (1977), jednoho z posledních filmů, na kterém pracoval režisér Don Bluth před svým odchodem. (HellFire)

Tajemství N.I.M.H. (1982)

  • Autoři scénáře Don Bluth, John Pomeroy a Gary Goldman opustili společnost Disney, aby mohli na tomto filmu pracovat. U Disneyho neuspěli s tím, že je film příliš temný na to, aby uspěl. Následovalo je dalších dvacet animátorů. (HellFire)

Režisér

Scenárista

Filmy
1994

O Malence

Herec

Seriály
2008

The Nostalgia Critic

Dokumentární
2009

Jak vzbudit Šípkovou Růženku

Producent

Host

Pořady
1989

Troldspejlet

Ovládací panel

Fanklub

(5)

Reklama

Reklama