foto

Boaz Yakin

  • nar. 20.6.1966 (52 let)
    New York City, New York, USA

Biografie

Boaz Yakin je americkým režisérem a scénáristou. Narodil se 20. června v New Yorku. Studoval filmovou tvorbu na New York City College a na New York University. Po skončení studií začal Yakin pracovat ve filmové branži, když vyvíjel návrhy pro pár společností. Je ženatý s Israelskou režisérkou hudebních videí Almou Harel.

V téže době začal Boaz pracovat na scénáři k filmu MSTITEL z roku 1989, v němž hlavní roli ztvárnil Dolph Lundgren. Dalším z jeho scénaristických "zářezů" je snímek ZELENÁČ, který měl premiéru v roce 1990 a v hlavních rolích se objevila dvojice Charlie Sheen a Clint Eastwood, který se ujal i režie. Při psaní scénáře ke kriminálnímu dramatu PRAVIDLA HRY čerpal především ze vzpomínek a zkušeností z dětství. Yakin si vybral, že film bude reřírovat sám, ten slavil úspěch a v roce 1994 získal cenu na filmovém festivalu Sundance.

Další film, který Boaz Yakin zrežíroval, ale i napsal scénář je: DRAŽŠÍ NEŽ RUBÍNY v čele s Renée Zellweger. Jedním z jeho nejlepších režijních počinů je jistě sportovní drama z prostředí amerického fotbalu z roku 2000, VZPOMÍNKA NA TITÁNY, ve kterém si trenérské duo zahrály herecké hvězdy Denzel Washington a Will Patton.

Yakin napsal scénář i k filmu PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU, kde je hlavním hrdinou Jake Gyllenhaal. Byl producentem HOSTEL 2. V současnosti pracuje jako reřisér na filmu SAFE 2011, ve kterém se objeví Jason Statham.

Mičl

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Herecká filmografie

Dokumentární

2002 I Love New York (TV film)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace