foto

Patrick Tatopoulos

  • nar. Paříž, Francie

Biografie

Patrick Tatopoulos zažívá s filmem Underworld: Vzpoura Lycanů svůj celovečerní debut. V minulosti se proslavil jako špičkový filmový výtvarník a autor nestvůr. Jeho klasický styl je dobře rozpoznatelný v podobě tak úspěšných filmů, jakými jsou Já, legenda, Smrtonosná zbraň 4.0, Underworld, Underworld: Evolution, Silent Hill, Já, robot, Resident Evil: Zánik, Černočerná tma, Den nezávislosti, Smrtihlav, Hvězdná brána či Godzilla. Mezi jeho další snímky patří i filmy 10000 př. n. l., Van Helsing, Riddick: Kronika temna, Vetřelec vs. Predátor, Drákula, Aquaman, Gallow Walker, Mrtvá dívka, Messengers a Jeskyně.

Tatopoulos je také autorem vlkodlaků pro snímek Michaela Doughertyho Trick'r'treat a speciálních efektů pro chystaný snímek Joela Schumachera Creek. Velkou měrou se podílel na vzniku snímku Ruiny podle románu Scotta Smithe, a navrhl také lidožravé rostliny pro film Evil Entities režiséra Cartera Smithe. V roce 2008 Tatopoulos spojil síly s produkčním týmem Samuela Hadida a režisérem Michaelem Bassettem, když s nimi spolupracoval na akčním dobrodružném snímku Solomon Kane, adaptaci stejnojmenného comicsu. Stejně tak se podílel i na akčním snímku Onimusha, inspirovaném stejnojmennou videohrou.

Tatopoulos je autorem vizuální podoby celé řady videoklipů, mimo jiné i třech pro rockovou skupinu Linkin Park. V reklamní oblasti se podílel na návrhu reklam pro Pentium 4 s režisérem Davidem Kelloggem. Další reklama, která stojí za zmínku, byla „klonovací reklama“ pro společnost Reebok. V roce 2000 byl Tatopoulos oceněn na galavečeru The Hellenic Times of New York cenou za celoživotní přínost.

Zdroj: Falcon

Scénografická filmografie

Režijní filmografie

Kostymérská filmografie

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2011 Kouzla filmových maskérů (TV pořad)

Fanoušci tvůrce