Reklama

Reklama

Patrick Tatopoulos


Paříž, Francie

Biografie (1)

Patrick Tatopoulos zažívá s filmem Underworld: Vzpoura Lycanů svůj celovečerní debut. V minulosti se proslavil jako špičkový filmový výtvarník a autor nestvůr. Jeho klasický styl je dobře rozpoznatelný v podobě tak úspěšných filmů, jakými jsou Já, legenda, Smrtonosná zbraň 4.0, Underworld, Underworld: Evolution, Silent Hill, Já, robot, Resident Evil: Zánik, Černočerná tma, Den nezávislosti, Smrtihlav, Hvězdná brána či Godzilla. Mezi jeho další snímky patří i filmy… (více)

Zajímavosti (7)

Total Recall (2012)

  • Expert na špeciálne efekty Patrick Tatopoulos je najviac hrdý na výtvor zvaný Pád - obrovský výťah, ktorý prechádza naprieč celou zemeguľou. Vyjadril sa, že použil prvky Boeingu 747, takže je divákom povedomý a pôsobí realisticky. (krasomama)

Godzilla: Final Wars (2004)

  • Poté, co Godzilla ve velmi krátkém čase porazí a zabije Zillu (monstrum, designované podle Godzilly z Emmerichova filmu z roku 1998), velitel mimozemských invazních sil procedí mezi zuby něco o „nepoužitelném rybožroutovi“. Emmerichův Godzilla se totiž ve svém filmu skutečně rybami živil. Zajímavé také je, že i přes tento poněkud zesměšňující přístup k jeho dílu se Patrick Tatopoulos, autor designu Zilly, nechal po zhlédnutí filmu slyšet, že se mu scéna líbila a že si váží toho, že jeho monstrum má v příběhu své místo. (Israha)

Galerie (4)

Reklama

Scénograf

Režisér

Kostymér

Herec

Host

Ovládací panel

Fanklub

(8)

Reklama

Reklama