foto

Jacky Wu

  • nar. 3.4.1974 (46 let)
    Peking, Čína

Biografie

Jacky se narodil v roce 1974, když mu bylo 6 let byl poslán do Beijingské Wushu Akademie stejně jako jeho otec a dědeček, kteří se bojovému umění též věnovali velmi aktivně. V roce 1995 ho potkalo obrovské štestí v podobě návštěvy týmu Yuen Woo-Ping, kteří na akademii přišli vybrat si bojovníky pro film TAI CHI BOXER. Tento film a hlavně Jackyho bojové dovednosti, mu v zemi orientu vynesly patřičný respekt. Jeho jedinečná choreografie, vzhled a smysl pro humor na respektu jedině přidaly.

Momentálně patří Jacky mezi nejpopulárnější a nejbohatší umělce v Tchajwanu. Jeho milostný život je pečlivě sledován. Což je pro fanoušky špatná zpráva, protože Jacky uvažuje, že právě rodině a blízkým příbuzným bude v budoucnu věnovat více času než filmu.

Jacky má pouze jednoho sourozence, starší sestru. Jeho anglické jméno je Jason Wu. Vystudoval Beijingskou sportovní univerzitu a ovládá 3 jazyky - mandarínštinu, kantonské nářečí a angličtinu. Z vedlejších aktivit ma nejraději plavání, jízdu na koni a čtení.

Tomáš "TomikZlesa" Snovický

Režijní filmografie

Filmy

2018 Zhan lang 3
2017 Zhan lang 2
2015 Čan lang
2008 Lang ya

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 Zhan lang 2

Fanoušci tvůrce