Reklama

Reklama

Shekhar Kapur

Shekhar Kapur

nar. 06.12.1945 (75 let)
Láhaur, Britská Indie (dnes Pákistán)

Biografie (1)

Herec, producent a především režisér Shekhar Kapur se narodil 6. 12. 1945 v Britské Indii (dnešní Pákistán). Je rozvedený a má 1 dítě. Pracoval ve Velké Británii jako účetní, později se vrátil do Indie, kde se věnoval herectví a začínal zde projevovat zájem i o režii. Po období asistencí, debutoval snímkem MASOOM v roce 1983. V roce 1994 natočil ceněné drama BANDIT QUEEN, vyprávějící kontroverzní příběh, natočeným podle skutečných událostí o ženě z nižší kasty,… (více)

Videa (1)

Z natáčení  - Shekhar Kapur, Geoffrey Rush, Cate Blanchett, Abbie Cornish, Clive Owen

Zajímavosti (5)

Satan přichází (2016)

  • Herec Bradley James tvrdil, že příprava natáčení úplně první scény byla komplikovaná a doprovázela jej velká nervozita a jistý chaos ze strany režiséra a filmovacího štábu, kdy nikdo přesně nevěděl, co a jak má dělat, a jak vlastně začít. Natáčelo se venku na ulici, která byla upravená tak, že byla rozmlácená a byl na ní velký nepořádek a on s dalšími herci a mnoha komparzisty dlouho několik hodin čekali, na čem se režisér se štábem nakonec domluví. Pak ho napadlo pár nápadů jak scénu natočit, a tak šel za režisérem první epizody Shekharem Kapurem a řekl mu je. Režisér souhlasil, i další lidé ze štábu, najednou prý byla atmosféra klidnější, padla první klapka a začalo se konečně točit. (Lynette)

New Yorku, miluji Tě! (2008)

  • Příběh "Upper East Side" měl režírovat Anthony Minghella, který krátce před natáčením zemřel. Anthony požádal při jejich posledním rozhovoru Shekhara Kapura, aby jej zastoupil. Po Anthonyho smrti napsal Shekhar do svého blogu: „Ujmu se režie příběhu – s Anthonym ve svém srdci a v přítomnosti jeho duše.“ (HellFire)

Galerie (7)

Reklama

Režisér

Herec

Scenárista

Dokumentární
2013

Venice 70: Future Reloaded

Host

Ovládací panel

Fanklub

(7)

Reklama

Reklama