foto

Ari Aster

 • nar. 1987
  New York City, New York, USA

Zajímavosti o tvůrci (5)

 • Slunovrat (2019)

  - Ari Aster původně poslal studiu A24 čtyřhodinový cut filmu Slunovrat, který schytal rating NC-17, jenž se nazývá kiss of death, protože opět zpřísní povolení na projekci. Distributor zdvořile žádal, aby režisér svého miláčka postupně ořezával. Kinoverze pak měla rating R. Následně se pak ve vybraných kinech promítal nový režisérský sestřih. Prodloužená verze obsahuje nové i nepoužité záběry. Stopáž se prodloužila o 24 minut na celkových 171 minut a film běžel ve vybraných kinech. David Ehrlich z IndieWire viděl tuto verzi během speciální projekce v New Yorku a vypověděl, že film není v zásadě jiný, ale je dle něj lepší a bohatší. Některé scény jsou méně důležité než jiné, ale prý tvoří plnější obrázek, který diváku pomůže propadnout hlouběji psychedelickému kouzlu tohoto snímku. Během projekce na festivalu Scary Movies v Lincolnově Centru (NY) však Ari Aster přiznal, že kino verze má možná lepší tempo, ale jeho nový režisérský sestřih je „plnějším obrazem“ jeho tvůrčí vize. „Fanoušci nechtějí jiný film, chtějí více toho stejného,“ řekl. (Vikyy98)

 • Slunovrat (2019)

  - Ari Aster se nechal slyšet, jaké filmy ho inspirovaly při tvorbě Slunovratu. Folklór čerpal z filmu Rituál (1973), ztvárnění horror tripů z Climaxu (2018) a vztahové drama z filmu Scény z manželského života (1973). (Vikyy98)

 • Slunovrat (2019)

  - Spoiler: Finální scénu s upalováním obětí Ari Aster přirovnal ke spalování věcí ex-přítele/přítelkyně, což je způsob katarze po rozchodu. V tomto případě však mnohem extrémnější. (hansel97)

 • Slunovrat (2019)

  - Celý film je metaforou pro rozchod a ve svém jádru je o rozkladu vztahu mezi Dani (Florence Pugh) a Christianem (Jack Reynor). Režisér a scenárista (Ari Aster) na filmu pracoval, když se vypořádával sám s rozchodem, a to jej velmi ovlivnilo při práci na postavách, a to hlavně Dani. (hansel97)

 • Děsivé dědictví (2018)

  - Hlas v telefóne, ktorý volá Annie (Toni Collette) ohľadom jej výstavy, patrí režisérovi Ari Asterovi. (Astonko)

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Střihačská filmografie

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(41)