foto

Laurent Tirard

  • nar. 1967
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Laurent Tirard se narodil v roce 1967 ve Francii. Ve svých 22 letech se odstěhoval do New Yorku studovat zde filmový obor na Newyorské univerzitě. Tu absolvoval v roce 1989. Rok po tom působil v Los Angeles ve studiu Warner Bros., kde pracoval jako lektor scénářů. Poté nastoupil do amerického filmového časopisu Studio Magazine. Pracoval zde téměř sedm let a zrecenzoval přes sto filmů ročně. Právě tady ho napadla koncepce Lekcí filmu a postupně v tomto časopise vydával jednotlivé Lekce filmu. Ty setkaly s tak velkým ohlasem, že se Tirard nakonec rozhodl vydat všechny lekce v jedné knížce. Hovořil díky nim s mnoha úspěšnými režiséry, např. M. Scorsesem, M. Formanem, T. Burtonem, W. Allenem a s mnoha dalšími.

Všechny poznatky pak využil od roku 2004, kdy začal točit celovečerní filmy. Dosud natočil pět celovečerních filmů, pro české diváky mohou být známé třeba Mikulášovy patálie, Moliere nebo Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva. V současnosti žije se svou rodinou v Paříži.

Radek "Sevcik" Ševčík

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace