foto

Tim McGraw

  • nar. 1.5.1967 (52 let)
    Delhi, Louisiana, USA

Biografie

Tim McGraw se narodil 1.května 1967 v malém městečku Delphi, ve státě Louisiana jako Samuel Timothy Smith. Tim je známý americký country zpěvák, ale také herec.

Country hudba Tima provázela po celou dobu jeho dospívání a svůj talent uplatňoval v kostele nebo na školních představeních. Začínal v barech a klubech, než prorazil. Právě tehdy si ho všiml hudební producent, který v něm rozpoznal velké nadání. Jeho kariéra je více než úspěšná a dnes se řadí spolu se svojí ženou (Faith Hill) mezi špici v hudebním průmyslu. Vydal 12 alb, (včetně alba Emotional traffic z roku 2012) k tomu 7 kompilací.

Co se filmového plátna týče, poprvé se objevil v seriálu JEFF FOXWORTHY SHOW v roce 1995. V roce 2004 následovaly dva filmy: BLACK CLOUD (kde ztvárnil roli šerifa) a SVĚTLA PÁTEČNÍ NOCI, kde si zahrál např. s Billy Bob Thorntonem. První velká role byla ve filmu FLICKA z roku 2006, kde se objevil po boku hereček Alison Lohman a Maria Bello, za ztvárnění postavy dosáhnul pozitivních ohlasů u kritiků.

Střihl si také malou roli ve snímku KRÁLOVSTVÍ (2007) produkovaném Michaelem Mannem. Dále si zahrál jednoho z bratrů Vince Vaughna ve filmu ČTVERY VÁNOCE. ZROZENÍ ŠAMPIÓNA bylo další možností, kde jsme mohli zpěváka vidět. Objevil se po boku Sandry Bullock jako její manžel, také složil k filmu píseň Southern Voice, která zazní v závěrečných titulkách.

Rok 2010 přinesl film COUNTRY STRONG, kde si Tim zahrál hudebního manažera a zároveň manžela country zpěvačky, kterou si ztvárnila Gwyneth Paltrow. Jeho hudební přednosti ve filmu ovšem nezazněly. V tomtéž roce hrál ve DIRTY GIRL s Juno Temple nebo Millou Jovovich.

Tim má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. Country zpěvačka Taylor Swift mu věnovala píseň ,,Tim McGraw“ na jejím prvním albu.

Hana "Aknah" Kalivodová

Herecká filmografie

Host

TV pořady

2015 The Timeline (TV pořad)
2014 48th Annual CMA Awards (TV pořad)
Grammy Awards 2014 (TV pořad)
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon (TV pořad)
2012 Annual Crafts & Arts Contest, The (TV pořad)
Stand Up to Cancer (TV pořad)
2011 The Chew (TV pořad)
2008 The Smoking Gun Presents: World's Dumbest (TV pořad)
2003 Show Ellen DeGeneresové (TV pořad)
2002 American Idol (TV pořad)
1995 E! Živě z červeného koberce (TV pořad)
1981 Entertainment Tonight (TV pořad)