foto

Nicholas Stoller

  • nar. 19.3.1976 (43 let)
    Londýn, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Scénárista, režisér a producent chytrých a hořkosladkých filmů. Jeho komedie jsou tak skutečné, že by jejich postavy klidně mohly být vašimi sousedy a přáteli.

Stoller napsal moderně pojaté Gulliverovy cesty, ve kterých hráli Jack Black a Emily Blunt a které 20th Century Fox připravuje na prosinec 2010. Spolu s Jasonem Segelem, s kterým spolupracoval už na filmu Kopačky, připravuje Stoller nejnovější disneyovku Muppet movie, kterou bude režírovat James Bobin. Dalším připravovaným filmem je Five-Years Engagement, který režíroval a napsal spolu se Segelem a ve kterém bude také účinkovat. Jde o snímek o vzestupech a pádech muže během pěti let, po které je zasnouben se svou vyvolenou.

Stoller si odbyl svůj režijní debut filmem Kopačky, komedií, ve které hráli Jason Segel, Mila Kunis, Jonah Hill, Kristen Bell, Bill Hader a Russell Brand. Film, který vydělal celkem přes 105 milionů USD, produkoval Apatow Productions. Stoller je také podepsán pod hitem Yes Man. Postava, kterou hraje Jim Carrey, se rozhodne zásadně změnit svůj život tím, že na vše odpovídá „ano“. Tento film Warner Bros. vydělal celkem více než 228 milionů USD. Stoller se také podílel na televizním seriálu Judda Apatowa Kolej, základ života. Během vysílání se Stoller seznámil s Jasonem Segelem a brzy zjistili, že je spojuje záliba v bolestných a srdcervoucích komediích.

Stoller, absolvent Harvardu, který přispíval do časopisu The Harvard Lampoon, se narodil v Londýně a vyrostl v Miami. Nyní Stoller žije v Los Angeles se svou ženou Francescou a jejich dcerou Penelope.

Zdroj: Bontonfilm

Scenáristická filmografie

Režijní filmografie

Producentská filmografie

Tvůrcovská filmografie

TV seriály

2019 Friends from College (TV seriál)
The Wedding (S02E08)
Fireworks (S02E07)
Free Fall (S02E06)
další epizody (8)
2017 Friends from College (TV seriál)
A Night of Surprises (S01E08)
Grand Cayman (S01E07)
Second Wedding (S01E06)
další epizody (8)

Herecká filmografie

TV pořady

2012 84. Annual Academy Awards (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace