foto

Felicity Lott

  • nar. 8.5.1947 (72 let)
    Cheltenham, Anglie, Velká Británie

Biografie

Anglický soprán Felicity Lott, známá jako Flott, se narodila 8. května 1947 v Cheltenhamu v Anglii. Už od útlého věku měla blízko k hudbě. V pěti letech začala hrát na klavír, ve 12 začala brát hodiny zpěvu a zvládá hru i na housle. V šestnácti začala studovat francouzštinu a latinu. Je absolventkou Royal Holloway College University of London, Royal Academy of Music a absolventkou francouzské konzervatoře v Grenoble.

Debutovala jako Pamina v Mozartově kouzelné flétně roku 1975. Tentýž rok se objevila v opeře We come to the river a začal spolupracovat s Glyndebourne Festival. Objevila se také v operetách Veselá vdova, Velkovévodkyně z Gerolsteinu, Krásná Helena,, kde povětšinou ztvárnila hlavní role.

Vytvořila si též pověst koncertní pěvkyně. Její repertoár zahrnuje francouzské, anglické i německé songy. Povětšinou je doprovázena klavíristou Grahamem Johnsonem, párkrát spolupracovala i s menzo-sopranistkou Ann Murray, sirem Thomasem Allenem či Angelikou Kirchschlager.

Felicity Lott je také držitelkou čestných uznání, byla zvolena do francouzského „Legion of Honor“ a DBE (Dame British Empire) v roce 1996. V roce 2003 jí byl udělen titul „Bagerishe Kammarsängerin“ a je vítězkou Principal´s prize. Zpívala na svatbě prince Andrewa v roce 1986. Je vdaná za herce Gabriela Woolf, s kterým má dceru Emily.

Teres

Herecká filmografie

Filmy

2004 Velkovévodkyně z Gerolsteinu (divadelní záznam)
2000 Belle Hélène, La (divadelní záznam)
1994 Růžový kavalír (divadelní záznam)
1983 Intermezzo (divadelní záznam)
1981 Midsummer Night's Dream, A (TV film)
1980 Louise (TV film)
1978 Mozart's The Magic Flute (TV film)
1975 The Rake's Progress (TV film)

TV seriály

1977 Anna Karenina (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace