foto

Pete Docter

  • nar. 9.10.1968 (50 let)
    Bloomington, Minnesota, USA

Biografie

Vybudoval si pozoruhodnou kariéru jako jeden z nejtalentovanějších členů studia Pixar. Poté, co do firmy v roce 1990 nastoupil, začal pracovat jako animátor a režisér celé řady reklam, které v Pixaru vznikaly. Společně s Johnem Lasseterem a Andrewem Stantonem vypracoval námět a postavy pro Příběh hraček, první celovečerní film studia, na kterém se kromě toho podílel i jako hlavní animátor. Pracoval na storyboardech k filmu Život brouka a napsal původní nástin příběhu k filmu Příběh hraček 2.

Docterovým celovečerním režijním debutem se stal film Příšerky s.r.o., který byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší animovaný film. Jakožto jeden z nejplodnějších členů studia Pixar si Docter vysloužil další nominaci na Oscara za svůj původní námět k oscarovému snímku VALL-I. Než nastoupil do Pixaru, pracoval jako animátor ve společnostech The Walt Disney Company, Bob Rogers And Company, Bajus-Jones Film Corporation a Reelworks. O animaci se začal zajímat v osmi letech. Vystudoval animaci postav na California Institute of the Arts ve Valencii v Kalifornii, kde produkoval celou řadu filmů, včetně filmu Next Door, který získal cenu studentské akademie.

Zdroj: Falcon

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2015 V hlavě
2014 Party Central
2013 Univerzita pro příšerky
2009 Vzhůru do oblak
1998 Winter

TV seriály

2019 Monsters at Work (TV seriál)

Herecká filmografie

Spisovatelská filmografie

Filmy

2008 VALL-I - povídka

Host

TV pořady

2016 Oscar 2016 (TV pořad)
The EE British Academy Film Awards 2016 (TV pořad)
2004 At the Movies (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 21-26 >>
všichni fanoušci
(26)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace